Skip to content

Gentefied Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Gentefied Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Gentefied dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Gentefied Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Gelişmelere ayak uydurmak, uyum sağlanmak, gelişen dünyaya ortaklık etmek… Bugünlerde bu söz öbeklerini epey duyar hale geldik. Sanki bizler gelişen dünya ve onun gereklilikleri hakkında yeterli bilgiye, ön görüye sahip değiliz de keyfimizden yeteri kadar yatırım yapamıyor, gezemiyor, eğlenemiyor, iş sahibi olamıyoruz. Artan vergiler, değişen dengeler, borçlar, yaşam koşulları, kültürel çatışmalar yerli yerinde devam ediyor da Gentefied’e konu olan aileler gibi kendi benliklerimizden, kendi geleneklerimiz ile devam ettirebildiğimiz hayat koşullarından uzaklaşmak zorunda kalıyoruz.

Soylulaştırma, bölüştürme, ayrıştırma üzerine etkileyici ürünleri bültenine ekleyen Netflix’in geçtiğimiz yıl içerisinde yayınladığı Gentefied de türün örneklerini taşıyan ibarelerle göz kamaştırmayı başarıyor. Halihazırda Meksikalı olup yıllar evvel Amerika’ya taşınan bir ailenin taco dükkanını merkezine alan içerik yazının başından beri belirtmiş olduğum imgeler üzerinden şekillendiği gibi bugünlere damga vuran değişen dünya merkezli kusursuz bir gösteri sunmaktadır.

Gentefied Dizi Konusu

Mizahı, hicivi ana odak noktası gibi göstermesine ilaveten 2 katına çıkartılan emlak fiyatları, sonu gözükmeyen giderler, azalan gelirler ve diğer pek çok olumsuz gelişmeden nasibini alan bir aileyi soylular ile soysuzlar, gelişmişler ile gelişmemişler gibi kıstaslarla test etmektedir. Dünyanın değiştiğini sadece maddi koşullar sebebiyle hisseden, gelişim kavramının genellikle vergiye, borca çıktığı bir düzende yok olmaya başlayan aile üyeleri ya dükkanlarını elden çıkartmaya ya da mücadele etmeye karar verecektir.

Meksika’da görev alan polislerin yolsuzluk skandalları üzerine çekilen bir belgesel: Bir Polis Filmi

Bu sebeple 3 kuzen ve bir yaşlı dede önderliğinde yürütülen Gentefied, son derece başarılı bir işe imza atmaktadır. Aile bireylerinin kişisel yaşamlarından görseller sunmasına karşılık her birinin hayat gündeliği içindeki zorluklarına, mücadelelerine ortak olmamıza ön ayak olmaktadır. Değişim kelimesinin sadece para ile olmayacağını anladığımız sırada da… Hem Gentefied hem dünya, keyifli bir hal olacaktır… Kaçırmayın.

IMDb: 7,4 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Joaquín Cosio – Casimiro ‘Pop’ Morales
  • Joseph Julian Soria – Erik Morales
  • Karrie Martin – Ana Morales
  • Carlos Santos – Chris Morales
  • Alma Martinez – Lupe
  • Annie Gonzalez – Lidia Solis
  • Julissa Calderon – Yessika Castillo
  • Bianca Melgar – Nayeli Morales
  • Alejandro Patiño – Chuey ve diğer.

Gentefied Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: