Skip to content

Gerçek Gangster Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gerçek Gangster Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Gerçek Gangster dizi konusu yorumu, Dealer incelemesi, Caïd Netflix eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Gerçek Gangster Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix Fransa’nın yeni dizisi Gerçek Gangster (Dealer) 10 Mart’ta izleyenlere sunuldu. Nicolas Lopez ve Ange Basterga’nın yönetmen koltuğunda olduğu dizi ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yerel medya gruplarının dilinden düşüremediği Fransa yapımı Dealer nihayet bizlere ulaştı. Günlerdir üzerinden çeşitli yorumlar yapılsa da kimse kesin bir sonuç elde edememişti. İsmi ve kısa konusu gereği içereceği senaryo hakkında tahminler yürütülmüş ve nispeten pozitif incelemeler yapılmıştı.

Beni her şeyden çok şaşırtan kısım bölümlerin uzunluğu oldu. Toplam 10 bölümden oluşan ilk sezonun bölümleri yaklaşık 10 dakika sürerken senaryonun ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini anlamaz hale geldim. Ancak bu durum benim oldukça hoşuma gitti. İlk bölümün ne ara bittiğini anlamadan dizinin sonuna geldiğimi fark ettim. Böylece -konudan bağımsız- akıcı kavramının bir başka örneğine şahit olmuş oldum.

Dizi ile ilgili bir diğer pozitif nokta ise; bölümlerdeki -neredeyse- her sahnenin GoPro ile çekilmiş olmasıydı. Bugüne kadar buna benzer pek çok çekim örneğine rastlasak da yine ve yeniden karşıma çıkması şaşırtıcı bir şekilde keyif verdi. Bunun temel nedeninin ne olduğunu tam bilmemekle birlikte bu tarz çekimlerin daha sık yaşanması gelecek adına iyi bir şey olarak yorumlayabiliriz.

Gerçek Gangster Dizi Konusu Yorumu

Neden GoPro ile çekildiği sorusuna daha da yönelecek olursak, dizinin konusuna değinmem gerekiyor. Çünkü dizide yaşanan hikâye, iki arkadaştan birisinin kayıt aldığı cihazın görüntülerinden sağlanıyor. Set ve klip yönetmeni Franck arkadaşı ile birlikte, Tony isimli bir kişinin yanına gidiyor. Tony hapisten yeni çıkan uyuşturucu çete liderini canlandırıyor. Ve rap müziğe büyük değer veriyor. Bu sebeple yazmış olduğu şarkı için klip çekmek istiyor.

Burada devreye Franck ve arkadaşı giriyor. Böylece Fransa’nın güneyine doğru çıktıkları tehlikeli yolculuk başlamış oluyor. Gidecekleri mahallenin tehlikeli olduğundan haberdar olsalar da karşılaştıkları zorluklar gerçeklerin önüne geçiyor. Çünkü klip çekme muhabbeti konuşulmadan önce başka bir çete tarafından saldırıya uğruyorlar. Böylece arkadaş grubu kendilerini uyuşturucu ve çetelerinden merkezinden buluyorlar. O anki yaşanan gelişmeler an ve an GoPro ile kayıt altına alınmış oluyor…

IMDb: 7,0

Toplam 100 dakika süren bir diziden daha fazla ne elde edebilirdik diye soracak olursanız, aklıma pek fazla öneri gelmezdi. Çünkü doğası gereği içinde bulundurduğu aksiyon ve heyecan teması layıkıyla yerine ulaştı. Belki alt metinleri konusunda bir değişim olabilir ancak yine de izlerken keyif aldığım bir içerik oldu. Mutlaka izleyin demiyorum fakat şans vermenizi tavsiye ediyorum. Hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz gibi sizler için çerezlik açıdan keyifli bir dizi olabilir. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Dealer (Caïd) Oyuncu Kadrosu

  • Abdramane Diakite – Tony
  • Sébastien Houbani – Franck
  • Mohamed Boudouh – Moussa
  • Idir Azougli – Steve

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: Debris

Gerçek Gangster Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: