Skip to content

Gerçek Hazine Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gerçek Hazine Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Gerçek Hazine film konusu yorumu, Finding ‘Ohana incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Gerçek Hazine Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in 29 Ocak’ta yayınladığı orijinal filmi Gerçek Hazine (Finding ‘Ohana) incelemesi ile karşınızdayım. Filmi izleyip izlemek arasında epey gidip gelsem de dayanamayıp izledim. İzlememdeki en önemli etkenlerden biri filmin TOP 10’da olmasının yanı sıra ilgi çekici konusu da başlıca sebeplerden birisiydi. Jude Weng’in yönettiği ve senaristliğini Christina Strain’in yaptığı filmin konusu şöyle:

Korku temalı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Film Hawaii’nin birbirinden güzel manzaralara sahne olan Oahu Adası’nda geçmektedir. Amerika Brooklyn’de yalnız bir hemşire olan Leilani, iki çocuğunu büyütmenin hayallerini kurar. Leilani yaz tatili için genç oğlu Loane ve kızı Pili ile birlikte babasının (Kimo) yanına adaya gider. Adaya ulaştıklarında oldukça üzücü bir haberle karşılaşırlar. Çünkü yıllardır kendi ailelerinde olan mülkü kaybetme riski olduğunu öğrenirler. Daha sonra bazı ilginç gelişmeler yaşanmaya başlar. Pili ve Loane adada tanıştıkları arkadaşları Casper ve Hana ile gizemli bir kâğıt parçası bulurlar. Eğer buldukları günlükte yazan şifreleri çözerlerse kaybetme riski olan mülkü kurtaracaklardır.

Gerçek Hazine Film Konusu Yorumu

Gerçek Hazine’nin Indiana Jones’a bu kadar fazla benzetilmesinin nedeni budur. Bu tarz filmlerde, bir grup insanın macera dolu dakikalarına şahit oluruz. Şifreler, gizemler, büyüleyici tarihi eserler… Fakat bu iki filmi ortak yapan tek şey bunlardır. Indiana Jones’ta olan kalite ve senaryonun işleyişini Gerçek Hazine’de görmemiz pek mümkün değildir.

IMDb: 6,2

Yine de Gerçek Hazine 2 saatlik süresiyle izlenilmeye değer bir filmdir. Çünkü işledikleri tema pek çok izleyen için kulağa hoş gelmenin yanı sıra dakikalar geçtikçe de akıcı bir hal alır. Netflix orijinal filmleri arasına ismini yazdıran Gerçek Hazine; belki kimsenin en sevdiği film haline gelemez. Fakat sevimli haliyle isminden söz ettirebilir. Sonuç olarak filme şans vermeli ve arkadaş grubunun macerasına ortak olabilirsiniz. İyi seyirler…

  • Kea Peahu – Pili
  • Kelly Hu – Leilani
  • Ke Huy Quan – George Phan
  • Alex Aiono – Ioane
  • Chris Parnell – Brown
  • Marc Evan Jackson – Robinson
  • Branscombe Richmond – Kimo
  • Owen Vaccaro – Casper
  • Lindsay Watson – Hana
  • Ricky Garcia – Monks

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aşk temalı filmlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gerçek Hazine Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: