Skip to content

Gerçek Kahraman Film Konusu ve Yorumu

Gerçek Kahraman Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Gerçek Kahraman film konusu, yorumu, incelemesi, Free Guy eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Gerçek Kahraman Film Konusu ve Yorumu

Son birkaç yıldır pandeminin getirdiği şartlar sebebiyle özgür olduğumuz, hayatın iplerinin elimizde olduğunu hissettiğimiz sekanslardan uzak şekilde yaşıyoruz. Son zamanlarda bu durum nispeten normale dönse de neredeyse her gün aynı etkinlikleri yapıyor, aynı yollardan geçiyor, aynı kahveden geçiyoruz.

Hayatını Free City’de sürdüren Guy da benzer hayat koşullara sahip olduğunu söylüyor. Her güne aynı saatte uyandığını, aynı gömleği giyip aynı mısır gevreğini yiyerek, aynı kahveden alıp aynı bankada çalışmaya devam ettiğini ima ediyor. Ancak Guy’ın hayatını günümüz dünyasıyla özetlemek pek mantıklı gözükmüyor. Çünkü aktarılan görsellere göre Free City’nin gerçek zamanlı bir oyun olduğu ön görülüyor. Şiddet ve suçun eksik olmadığı, kötü adamlarla iyi adamların aynı hayatta yer aldığı bir şehre, dünyaya, oyuna işaret ediyor. Guy gibi olanlar ise “gözlük takmayanlar” yani iyi adamlar, oyun dışı karakterler, arka planda olanlar olarak dikkat çekiyor.

Gerçek Kahraman Film Yorumları

Hayatın zincirlerini kırmak, sıradanlığı yok etmek, kısır döngüden ayrılmak gibi belli başlı hırslı ve yırtıcı karakteristik özelliklerden uzak olan Guy, anlayacağınız üzere düzeni bozan değil düzene sadık kalan tepedeki kişileri hizmet eden ve sorgulamayan kişiyi oynuyor. Yıllardır hayatındaki kadını arıyor olmasıyla da birlikte Guy’ın hayatı değişmeye başlıyor. Jodie Comer’ın hayat verdiği ateşli karaktere (Millie) aşık olmasının ardından şehirde bulunan gözlüklülerden birine öldürerek hem oyunun için hem de ait olmadığı henüz hakkında fikri olmadığı dünyaya erişiyor.

Son günlerin bir diğer popüler filmi: İyi Olan Kazansın

Gerçek Kahraman bana göre günümüz sinema dünyasının en modern ürünlerinden birini inşa ediyor. Hayattan soyutlandığımız 2 yıllık süreci baz alarak dünyevi bir karakteri hayali bir yaşama sürüklüyor. Ve hayal ile gerçek arasında sarsıldığımız dönemleri Gerçek Kahraman ile tartışma konusu haline getiriyor. Üstelik bu kurguyu mizahi yönden kuvvetli dokunuşlarla sağlıyor. Mutlaka izleyin. Ve kendinizin hayali-gerçek dünya arasındaki yaşama ilham verin.

IMDb: 7,4

Free Guy filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Ryan Reynolds – Guy
  • Jodie Comer – Millie
  • Lil Rel Howery – Budy
  • Joe Keery – Keys
  • Utkarsh Ambudkar – Mouser
  • Taika Waititi – Antwan
  • Camille Kostek – Bombshell
  • Mike Devine – Johnny

Gerçek Kahraman Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: