Skip to content

Gerçekten Kötü Nasıl Olunur Film Konusu ve Yorumu

Gerçekten Kötü Nasıl Olunur Film Konusu ve Yorumu yazımızda; Gerçekten Kötü Nasıl Olunur film konusu, yorumu, incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, aynı zamanda senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Gerçekten Kötü Nasıl Olunur Film Konusu ve Yorumu

İsmi ve konusuyla son zamanlarda izlemiş olduğum filmler arasından sıyrılarak keyifli vakit geçirmeme sebep olan Almanya yapımı bir film ile karşınızdayım. Karşıma çıktığı ilk anda pek umursamasam da merakıma yenik düşerek şans vermek istedim. Ve şaşırtıcı bir şekilde akış içerisinde kendimi karakterlere ve senaryoya kaptırdım. Her ne kadar 10/10 bir içerik sağlamasa da kafamı dağıtmam gerektiğini hissettiğim dakikalarda bunu layıkıyla gerçekleştirmeyi başardı. Diğer detaylar şöyle:

İlk olarak filmin genel konusundan bahsetmekte fayda var. Çünkü okuyacağınız cümleler filmden erkenden caymanıza sebep olabilir. Film; kötülüğün, yalanın, kibirin aklınıza gelebilecek her türlü olumsuz özelliğin ön planda olduğu bir ortamın tanıtılmasıyla başlar. Cehennem. Fakat cehennem öyle bir yerdir ki orayı yöneten şeytan lakaplı Teufel, çeşitli öğretmenler yardımıyla insanlara kötülüklerin nasıl yapılması gerektiğini aşılar. Eğitimde olan kişileri testlere tabi tutar ve yeterli puanı alamayan kişiyi kendi yanında tutmaz.

Mutlaka Göz Atın: Biggie: I Got a Story to Tell

Borsaya benzer bir program yardımıyla çıkışta olan bireyleri ön plana çıkartırken düşüşte olan kişilere yaptırımlar uygular. Bu kişilerin başında da kızı Lilith gelir. Uzun ve keskin kızıl saçlarıyla babasını uygun tavırlar sergiler. Yakın zamanda öğrendiği “kıskançlık” özelliğini uygulamak üzere sınavlara girer. Fakat genç kız artık cehennemde bulunmaktan sıkılır. Gerçek dünyaya inerek öğrendiği kötülükleri insanlara uygulamak ister.

Gerçekten Kötü Nasıl Olunur? Film Yorumu

İlk bakışta babası (şeytan) bu fikre pek yanaşmaz. Henüz yeterli olmadığını ve yeteri kadar kötülük yapamayacağını düşünür. Genç kız ise hazır olduğunu ve her türlü görevi başarıyla gerçekleştireceğini belirtir. Yoğun ısrarların ardından babası ikna olur.

Böylelikle Lilith’in hedefindeki kişinin Greta isimli bir kız olduğu anlaşılır. Narin, kibar, sevecen gibi oldukça iyi özelliklere sahip olan Greta, Lilith’in 1 haftalık kötü muamelesiyle karşı karşıya kalır. Saatler, günler geçtikçe hedefine biraz daha yaklaşan Lilith, hiç beklemediği yerden -aşktan- vurulur. Okuldaki çocuklardan biriyle samimi ilişkiler kurmaya başlar. Fakat bu şeytanın hiç istemediği bir gelişmedir.

IMDb: 6,3

Epey uzun bir konu açıklaması oldu. Fakat anlatılmak istenen düşüncelerin doğru bir şekilde aktarılmasını istediğim için detaylandırmak istedim. Günümüzün rutini haline gelen bazı kötü özelliklerin ne kadar da saçma ve gereksiz olduğunun ispatını yapmayı arzu ettim.

Her ne kadar ciddi bir senaryo gibi gözükse de anlatım tekniğinin pozitifliği beni oldukça mutlu etti. Yer yer kullanılan kötülük metaforları ilgi düzeyimi arttırdı. Ve oldukça eğlendiğim bir yapım oldu. Belki daha iyisi olabilirdi. Ancak gerek ilginç konusu gerekse oyuncu kadrosuyla pek fazla sırıtmadı. Sonuç olarak mutlaka izleyin. Diğer yazılarda görüşmek üzere. İyi seyirler.

Meine teuflisch gute Freundin Oyuncu Kadrosu

  • Emma Bading – Lilith
  • Janina Fautz – Greta Birnstein
  • Ludwig Simon – Samuel
  • Samuel Finzi – Teufel
  • Emilio Sakraya – Carlo
  • Oliver Korittke – Gabriel Birnstein

Diğer popüler filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Gerçekten Kötü Nasıl Olunur (diğer isimiyle Meine teuflisch gute Freundin) Film Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: