Skip to content

Gloria Bell Film Konusu ve Yorumu

Gloria Bell Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Gloria Bell film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Gloria Bell Film Konusu ve Yorumu

Gloria, orta-ileri yaş hormonal sendromuna tutulan hemen her kadının aksine pozitifliği, ilham verici tonuyla günlerini geçirmeye devam ediyor. Heyecana ve yeniliğe aç tavırları, baştan aşağı kusursuz dizayn edilen bakımlarıyla hayatına yeni bir sayfa açarken özgür ruhlu kavramının tanımını yapıyor. Bugünlerde 60. yaşını devireceğini bilmesine rağmen yaşamayı, ana kapılmayı ve en önemlisi de mutluluğu kovalamaya, mağlup etmeye emin adımlarla devam ediyor. Her ne kadar bu sekanslar çok sık rastladığımız bir görüntüyü ortaya sürmese de Gloria’nın mükemmeliyetçi oluşu ile pek çok birey, nasibini almayı başarıyor.

Sabahları ofisindeki işinde, öğlenleri şık restoranlarda yemekte, geceleri ise binlerce farklı rengi bir arada bulunduran dans pistinde bulunan Gloria, şimdilerde Arnold isimli bir beyefendi ile tanışmanın mutluluğuna erişiyor. Boşanmasının üstünden yıllar yıllar geçmesinin ardından aşk filizlerini tekrar alevlendiren yırtıcı kadın… Arnold ile yeni bir sayfa açacağının hayalini kuruyor. Aşk, şehvet, cinsellik ve tutkunun ön planda olduğu düzende kendisini çok daha diri çok daha yaşam odaklı hissediyor. Ancak bu aşk, pek çok iyi ve kötü yönüyle kadını rahatsız etmeye başlıyor.

Gloria Bell Film Yorumu

Şilili yönetmen Sebastian Lelio’nun yeni çevrimi, Gloria Bell, sosyal hayatımızda sıkça rastladığımız ancak sinema dünyasında çok da ortaklıklarda olmayan bir düzeni ekranlara yansıtıyor. Hollywood’un sükseli daha doğru tabirle abartılı ve gereksiz normlarına nazaran oldukça saf ve gelenekçi duyguları merkezine alan yapım, Gloria isimli yalnız ama pozitif kadını ön plana taşıyor. 10 yılı aşkın süredir yalnız olan, çocuklarını sağa sola yeni maceralara uğurlayan Gloria… Bugünlerde Arnold ile yeni bir geleceğe atılsa da arzuladığı ilişki ile gerçek yaşam arasında epey fark olduğunu görüyor.

Sinemada çok izleniyor: Resident Evil Raccoon Şehri

Arnold’ın henüz yeni boşanmış olması, Gloria’ya göre nispeten sade bir hayatı olması gibi gibi belli başlı ayrıştırıcı kriterlerin ardından karakterler nezdinde iç çatışmalar cereyan ediyor. Ancak bu görüntüler sadece ve sadece bizlerin hayal gücü görselleriyle şekil kazanıp, anlamlı hale geliyor. Hiçbir noktasında derinliklere inmediği gibi yüzeyselliğin zararlı sularında işlemeye devam ediyor. Dakikalarca uğraşılıp emek verilen dramatik tiyatro, birkaç detaysızlık sendromu ile buhrana uğrarken… Bağ sorunu hakkında eksikler cereyan ediyor. Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 6,3 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Julianne Moore – Gloria
  • John Turturro – Arnold
  • Caren Pistorius – Anne
  • Michael Cera – Peter
  • Brad Garrett – Dustin
  • Holland Taylor – Hillary
  • Jeanne Tripplehorn – Fiona
  • Rita Wilson – Vicky
  • Chris Mulkey – Charlie

Gloria Bell Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Filmler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: