Skip to content

Gölge ve Kemik Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gölge ve Kemik Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Gölge ve Kemik dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Gölge ve Kemik Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gölge ve Kemik, Leigh Bardugo’nun henüz tanışmadığım romanlarına dayanan ve ilk günün ardından oldukça olumlu yorumlar alan bir Netflix dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Fantastik ve aksiyon temalarını bünyesinde barındırarak izleyenleri yepyeni ve karanlık bir dünyayla tanışma fırsatı sunarken gizemini hiç kaybetmen başarılı bir hikâye izleme fırsatı veriyor.

Özellikle fantastik temalı içeriklerin hayranı olan kişilerin ilgisi çekerken Game of Thrones’u andıran sekansları ile geniş bir kitleye seslenmeyi başarıyor. Görüntü kalitesinden ses efektlerine, oyuncularından genel kurgusuna kadar pek çok konuda baskıcı bir duruş sağlıyor. Böylece ilk sezonu itibariyle damga vuran bir performans sağlamış oluyor.

Gölge ve Kemik Dizi Yorumu

Arrival ve Bird Box gibi yapımlarıyla tanınan Eric Heisserer; Shadow and Bone ile tekrar direksiyona otururken başarılı geçmişine yeni bir üye eklemenin mutluluğunu taşıyor. Ayrıca Heisserer’in yanı sıra ekipte Mairzee Almas, Vanya Asher, Christina Strain, Daegan Fryklind ve M. Scott Veach gibi isimler yer alıyor. Dizi konusu ve diğer detaylar şöyle:

Hikâye; GOT’taki Ice Wall’a benzer bir duvarın etrafında şekillenir. Savaşın ve canavarların parçalayıp yok ettiği bir dünya sunarken; gizemli kişiler, büyüler veya geçmişleri çok eskiye dayanan topluluklar ön plana çıkmaya başlar. Grisha olarak bilinen bir dizi grup süper güçleriyle dikkat çeker. Karanlığın ve soğukluğun hat safhada olduğu dünyada, birtakım gelişmeler yaşanır.

Birkaç dakika sonra gözler Alina isimli genç yetim kıza odaklanırken gizemin gerçek yüzü ortaya çıkar. Çünkü haritacı olarak bilinen genç kız karanlık güçleri nasıl yok edeceğini anlamış ve bunu ortaya çıkarmıştır. Savaş yolunda attığı adım kendi geleceğini değiştireceği gibi yaşadığı dünyayı da etkiler. En yakın arkadaşından uzaklaşmak zorunda kalır. Gözler bir yandan Alina’ya odaklanırken bir yandan da karanlığın etkisi altında aldığı diğer kesimler ön plana çıkar. Ve bu da dizinin kalitesini daha da arttırır.

Netflix’ten İtalyan yapımı bir film: Bir Gün Daha

Sonuç itibariyle Gölge ve Kemik; savaşın, aksiyonun, görevlerin ve hiç azalmayan gerilimin bir bütünü olarak karşımıza çıkar. Gizemli dünyanın gizemli kişileri ile güç kazanırken duvarın etrafındaki karanlık büyülerden destek alır. Bir yandan Alina’nın mücadelesi sahne olurken bir yandan Doğu-Batı ilişkisine odaklanır. Mutlaka izleyin.

IMDb: 8,6

Shadow and Bone Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

 • Jessie Mei Li – Alina Starkov
 • Archie Renaux – Malyen “Mal” Oretsev
 • Ben Barnes – General “The Darkling” Kirigan
 • Freddy Carter – Kaz Brekker
 • Amita Suman – Inej Ghafa
 • Calahan Skogman – Matthias Helvar
 • Kit Young – Jesper Fahey
 • Sujaya Dasgupta – Zoya Nazyalensky
 • Danielle Galligan – Nina Zenik
 • Daisy Head – Genya Safin
 • Luke Pasqualino – David Kostyk
 • Zoë Wanamaker – Baghra

Gölge ve Kemik Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: