Skip to content

Gözlerinin Ardında Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gözlerinin Ardında Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Gözlerinin Ardında dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, Behind Her Eyes eleştirisi, analizi, aynı zamanda da IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Gözlerinin Ardında Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Ünlü yazar Sarah Pinborough’ın çok satan romanı Behind Her Eyes’dan diziye uyarlanan yeni Netflix dizisi, 17 Şubat itibariyle kullanıcılara sunuldu. Senaryosu Steve Lightfoot tarafında kaleme alınan dizinin yönetmenliğini Erik Richter Strand üstlendi. Böylelikle 6 bölümlük mini dizi şekliyle izleyenlerle buluşmuş oldu. Diğer detaylara yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Konu aşk üçgeni şeklinde tabir edebileceğimiz olaylar çerçevesinde gelişir. Louise, David ve Adele’in ön planda olduğu dizi karakterler hakkında detay vererek başlar. Gözler ilk olarak Louise’ye çevrilir. Bekar anne çocuğuyla birlikte hayatına devam ederken yeni bir işe atılır. Bir psikiyatristin yanında işe başlayan genç anne patronuyla ilişki yaşamaya başlar. Patronu David, Adele isimli bir kadınla evlidir. Aynı zamanda Adele ile Louise arkadaş olurlar.

Günün popüler dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bölümler ilerledikçe karakterler üzerinden gelişmeler yaşanır. Kişilerin bilinmeyen ve gizemli yönleri açığa çıkarken biz izleyenler aşk üçgeni arasında gidip geliriz. Diğer bazı karakterlerin katılımıyla psikolojik olarak dipleri oynayan isimler, kendilerini karanlık geçmiş ve geleceklerinin ortasında bulur.

Gözlerinin Ardında Dizi Konusu Yorumu

Uyarlanan kitap istediği kadar yok satsın, diziye uyarlayan kişide marifet olmayınca… İlginç bir cümle olduğunun farkındayım. Fakat dizinin bende oluşturduğu etkinin neticesi bu. Büyük ümitlerle açıp izlediğim bölümlerin ardından, o kötü final sahnesini görmek beni tamamen hayal kırıklığına uğrattı.

Romanda yaşanan olayları bilmemekle birlikte dizide anlatılan hikâyenin havada kaldığını ve hiçbir zaman derinlemesine bakamadığımızı belirtmemiz gerekiyor. Her ne kadar mini dizi olsa da hem karakter hem de olaylar açısından izleyicinin daha fazla içeriye girmesine olanak sağlayamıyor. Bu da aslında gizemli ve entrikalı gibi gözüken hikâyenin yanlışlarını ortaya çıkarıyor. Evet bir şeyler anlatılıyor fakat nedense bu duygular ve hisler inandırıcı boyuta geçemiyor.

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fakat bu dizinin izlenmeyeceği anlamına gelmiyor. Şahsım olarak büyük umutlar beslediğim dizinin beklediğimden kötü olması beni bu yorumlara itti. Kesinlikle daha iyi olabilirdi. Yine de Gözlerinin Ardında’yı büyük ihtimalle birkaç gün içerisinde en çok izlenen diziler arasında ismini göreceksiniz. O yüzden popüler hale gelmeden önce mutlaka izleyin. Ve benim aldığım keyiften daha çok almaya bakın. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Behind Her Eyes Oyuncu Kadrosu

 • Robert Aramayo – Rob
 • Tom Bateman – David
 • Eve Hewson – Adele
 • Simona Brown – Louise
 • Tyler Howitt – Adam
 • Aston McAuley – Anthony Hawkins
 • Krissy Ashton – Actress
 • Pierre Bergman – Teacher
 • Georgie Glen – Sue
 • Richie Lawrie – Glasgow Head
 • Anna Charlotte Clark – Lucy
 • Rob Horrocks – Office Worker
 • Hannah Traylen – Mandy

Ayrıca dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Duygusal temalı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Gözlerinin Ardında Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: