Skip to content

Greenland Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Son Sığınak

Greenland Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Son Sığınak yazımızda; Greenland film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Greenland Film Konusu Yorumu ve İncelemesi - Son Sığınak

En sevdiğim erkek oyuncular arasında yerini alan Gerard Butler’ın yeni filmi Greenland incelemesi ile karşınızdayım. Netflix’in yoğun programı yüzünden izleme fırsatını yeni bulabildim ve izlediğime kısmen pişman olsam da gelip sizlerle paylaşmak istedim. Aslına bakarsanız Ric Roman Waugh önderliğinde çekilen film, yayınlanmasının ardından oldukça ses getirmeyi başarmıştı. Pek çok eleştirmen tarafından beğenildiğini ve tekrar tekrar izleyebileceklerini söylemişlerdi. Açıkçası filmi izledikten sonra bu tarz yorumlara anlam veremedim. Film ile ilgili detaylar şöyle:

John Garrity; oğlu Nathan ve eşi Allison’ı insanlığın sonunu getirecek bir cisimden kurtarma çabasında olan bir baba rolüyle karşımıza çıkıyor. Bilim insanları tarafından onaylanan bilgide, uzaydan gelen gök cisminin okyanusa düşeceği söylenmektedir. Fakat felaket ön gördükleri şekilde gerçekleşmez. Parçalara ayrılan gök cisminin bir kısmı yoğun nüfuslu bir bölgeye düşer. Devamının geleceğini düşünen topluluk heyecan içerisinde devletin bazı ailelere sunduğu uçaklara yönelmektedir.

Netflix’in korku temalı yeni filmi “Sakın Dinleme” incelemesine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Filmin güncel IMDb puanını görmek için tıklayınız.

Greenland Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Arkadaşlarım tarafından sıkça önerilmesinin ardından filmi izleme kararı aldım. Herhangi bir ön inceleme yapmamış olmanın rahatlığı ile izleyeceğim diye düşünürken, son sahnelere kadar zar zor dayanabildim. Kısa konusunu okuyunca aşırı yükselmeme sebep olan film yavaş ilerlemesi yüzünden tam bir kabusa dönüştü benim için. Çok abarttın diyebilirsiniz ama izledikten sonra bence hak vereceksiniz.

İşin ilginç yanı ise benim bu tarz yapımları çok seviyor olmam. Kısa bir süre zarfında “hayatta kalma mücadelesi” teması oldum olası ilgimi çekmiştir. Konuyu bu kadar çok seviyorken, böyle bir filmle karşılaşmak oldukça üzücüydü. Belki de yeterli aksiyon yoktu veya oyuncu grubuna ısınamadım (Gerard Butler hariç). Karar size kalmış, umarım sizin hoşunuza gider. İyi seyirler…

Oyuncu kadrosunu merak edenler için:

  • Gerard Butler – John Garrity
  • Morena Baccarin – Allison Garrity
  • Roger Dale Floyd – Nathan Garrity
  • Scott Glenn – Dale
  • Randal Gonzalez – Bobby

Ayrıca Greenland (Son Sığınak) film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son günlerin popüler içeriklerine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Greenland Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Son Sığınak yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: