Skip to content

Greta Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Greta Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Greta film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Greta Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Başrollerinde güçlü kadın oyuncuların yer aldığı filmleri her zaman sevmişimdir. Kendilerine has havaları ve göze hoş gelen performanslarıyla yapımlara ayrı bir hava katmayı başarırlar. Greta, iyi bir filmdir ya da değildir yorumlarına geçmeden önce bu düşüncemi belirtmek istedim. Çünkü filmde ön planda tutulan 2 oyuncunun da performanslarını çok beğendim. Yapılan onlarca eleştiri arasından belki de katılmadığım tek nokta da budur. Ve eleştirilecek tek nokta da iyiye yakın senaryonun böyle kötü kullanılmasıdır. Lafı daha fazla uzatmadan film konusunu kısaca özetleyeyim.

Netflix İspanya’nın yeni filmi: Donma Noktası

Neil Jordan’ın yazıp yönettiği 2018 yapımı film, Frances McCullen ve Greta Hideg isimli iki kadının iç ürpertici hikayesine odaklanır. Frances garsonluk yaptığı lüks restauranttan çıkıp metroya binmek üzere yola koyulur. Metroya bindikten sonra ne olduğunu anlayamadığı bir çantanın birileri tarafından unutulduğunu görür. Hızlı bir şekilde etrafa baksa da kimseyi göremez. Daha sonra çantayı yanına alarak sahibini bulmaya çalışır. Ve çantanın içinden Greta Hideg isminde bir kimlik çıkar. Böylelikle çantayı sahibine ulaştırmak adına Greta’yı bulur.

Greta Film Konusu Yorumu

İlk dakikalarda Frances’in renkli arkadaşı Erica ile olan tatlı hayatına şahit oluruz. Genç yaşlarını New York’un eğlenceli sokaklarından geçiren ikili, Greta isimli kadının gizemli dünyasını keşfetmeye başladıklarında işler değişmeye başlar. Yakın tarihte kızını, kocasını hatta köpeğini kaybettiğini iddia eden Greta’nın bazı sorunları vardır. Yalnızlıktan çok korktuğu ve piyanosuz yapamadığını gözlemlediğimiz Greta, Frances’in başına büyük bir iş açar. Böylelikle New York’ta yaşayan renkli gençlerin hayatları Greta ile kararmaya başlar.

Sonuç olarak heyecanlı serüven arayanlar için Greta ideal bir öneridir. Derinlemesine incelenmediğinde izlemesi keyifli ve aynı zamanda da son derece yüksek tempoda ilerlemektedir. Filmin IMDb tarafından belirlenen 6,0 gibi düşük bir puanı hak etmediğini belirtmekle birlikte 100 dakikaya yakın süresinin dolu dolu geçtiğini söyleyebilirim. Fakat bazı sahnelerin saçma boyutunu göz önünde bulundurmadan da geçmemek gerek. Öyleyse sizlere iyi seyirler…

  • Isabelle Huppert – Greta
  • Chloë Grace Moretz – Frances
  • Maika Monroe – Erica

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer film önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Greta Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: