Skip to content

Habis Film Konusu ve Yorumu

Habis Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Habis film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, Malignant oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Habis Film Konusu ve Yorumu

Yazar/yönetmen James Wan sinema ve özellikle korku dünyasının öncü isimleri arasında yer almaktadır. Kulağa basit bir kavram gibi gelse de 2000’li yıllar sonrasında The Conjuring, Saw ve Insidious gibi güçlü korku film serilerini sinema sektörüne armağan eder. O dönemlere kadar derme çatma içerikler üretilmesine karşılık hiçbir seri, bahsini geçirmiş olduğum yapımlar kadar ses getirmeyi başaramaz. Bugünlerde komik ve bazı sahneleriyle saçma bulunabilir. Ancak o dönemler baz alındığında, tam anlamıyla dahiyane fikirlere imza atmaktadır.

Ve yıllar 2021’i gösterdiğinde Wan yine kendisine has dokunuşlarla korku dünyasına girmemize olanak sağlamaktadır. Diğer kült filmlerinin aksine ilk 10 dakikayı durağan geçirmek yerine ev sahibinin buzdolabını kurcalar, TV’yi kapatıp açar, zemini gıcırdatmaktadır. Gözler de bu süre zarfında Madison isimli hamile kadına odaklanır. Belli ki ağrısı var. İşinden evine erken dönerken yatak odasında aylaklıkla uğraşan tacizci kocası Derek’i bulur. Kocası genç kadının hamile olmasında müzdarip gözükür. Ve ani sinir atakları geçirdiği anlaşıldığında, genç kadını duvara doğru iter.

Habis Film Yorumları

Saatler birkaç saat ileriye sarıldığında kapıların açılıp kapandığı, zeminin gıcırdadığı sahne cereyan eder. Ve bizleri film boyunca rahatsız edecek olan acımasız gölgeli ruh ile tanışmamız gerçekleşir. Derek’i layıkıyla öldürecektir.

Gerilim temalı bir diğer yeni film: Ev Baskını

Derek’in ölümüyle birlikte James Wan’ın zevkle inşa ettiği kurgusal akışlar da ortaya çıkmaya başlar. Çünkü kendisi bizlerin hikâye için düşünmemizi, fanteziler kurmamızı ve ne olup bittiğini kurgulamamızı istemektedir. Ve filmin başındaki Gabriel sahnesinin de mantığı anlaşılmış olur. Söylenene göre yıllar evvel Gabriel isimli şeytani varlık çevresindekilere nefret saçmıştır. Yıllar boyunca ortalıklarda gözükmese de Madison vasıtasıyla ortaya çıkacak. Ve sükunetine devam edecektir. Tabii, Madison’un şehrin dört bir yanındaki cinayetleri önceden görüyor, hissediyor oluşu da yine Wan’ın sürpriz dokunuşlarından birisidir… Şans verilir. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 6,3

Malignant filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Annabelle Wallis – Madison Mitchell
  • Maddie Hasson – Sydney Lake
  • George Young – Kekoa Shaw
  • Michole Briana White – Regina Moss
  • Jacqueline McKenzie – Dr. Florence Weaver
  • Jean Louisa Kelly – Jane Doe
  • Ingrid Bisu – Winnie
  • Paula Marshall – Beverly Woods
  • Jake Abel – Derek Mitchell

Habis Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: