Skip to content

Hache Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Hache Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Hache dizi konusu, yorumu ve incelemesi, H dizi Netflix, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Hache Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in 2019 yapımı İspanyol dizisi Hache (H) dizi incelemesi ile karşınızdayım. İlk sezonun yayınlanmasından sonra epey bir süre geçmesine rağmen dizinin 2.sezonu ile yakın bir tarihte döneceğinin heyecanı ile sözlerime başlamak istiyorum.

Düşük IMDb puanının aksine hak ettiği değeri görmediğini düşündüğüm yapımlar arasında yer alan Hache, klasik bir İspanyol dizisi kıvamında karşımıza çıkıyor. Estetik oyuncu grubuyla, yer yer kulağa hitap eden müzikleriyle ve çoğu kişinin beğenmemesine rağmen etkileyici bir konuyla izleyenlerle buluşan Hache, Helena isimli bir kadının “arafta kalma öyküsünü” ele alıyor. 8 bölümlük dizi 1960’lı yılların Barcelona şehrinde geçerken uyuşturucu baronu Malpica ile sevdiği adamı (Bruno) hapisten kurtarmak isteyen Helena’yı (lakabı Hache) konu ediyor.

İlginizi Çekebilir: Blow the Man Down

Bruno dönemin siyasi olaylarından dolayı eylem gerçekleştirip kendisini hapse attırdıktan sonra Helena oldukça zorlu dönemlerden geçmeye başlıyor. Evlerinin tek geçim kaynağını kaybeden Helena, kızına bakmakla yükümlüyken aynı zamanda da eve maddi açıdan destek olmanın yollarını arıyor. Dönemin maddi sıkıntılarını da düşündüğümüzde yeterli düzeyde iş bulamayan genç kadın fuhuşa yöneliyor. Ve ilerleyen dakikalarda karşısına uyuşturucu baronu olarak lanse edebileceğimiz Malpica isimli zengin biri çıkıyor. İkili arasında bir etkileşim yaşanırken, Hache kendisini hiç beklemediği bir yerde buluyor. (konunun bundan sonraki kısımları spoiler içereceğinden burada kesiyorum)

Durante la tormenta (Fırtına Anı) ve Julieta gibi yapımlarda isminden oldukça fazla söz ettiren Adriana Ugarte’nin mükemmel performansına şahit olduğumuz ilk sezonunun ardından bakalım bizleri ne gibi olaylar bekleyecek?

Hache Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Adriana Ugarte önderliğinde inanılmaz ivme kazanan dizi; İspanya sokaklarını (uyuşturucu, kaçakçılık, eğlence) yansıtırken türündeki yapımlardan öne geçiyor. İlgi çekici ve gizemli konusuyla izleyenleri kendine hapsettirerek, odağınızı arttırmayı başarıyor. 60’lı dönemin kültür ve simgesel örneklerine önem veren dizi, -bence- bu konuda da önemli bir işe imza atıyor. Verónica Fernández’in yaratıcı koltuğunda olduğu Hache dizisinin ilk sezonu hakkında söyleyebileceklerim şu anlık bu kadar. 5 Şubat itibariyle 2.sezonun da geleceğini hatırlatarak sözlerime son veriyorum. İyi seyirler…

  • Adriana Ugarte – Helena
  • Javier Rey – Malpica
  • Eduardo Noriega – Alejandro
  • Ingrid Rubio – Celeste
  • Marina Salas – Silva …

Dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Uncle Frank

Hache Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d