Skip to content

Halston Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Halston Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Halston dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Halston Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in, geçmişi çok eski yıllara dayanan kültürleri merkezine aldığı sanat ve moda içerikleri tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ve trend listeleri alt üst eden Emily in Paris başta olmak üzere; Bridgerton, The Bold Type, The Crown gibi içeriklerle kendimizi, dolaylı veya dolaylı olmayan yollarla sanat dünyasının içinde buluyoruz. Moda ve sanat temalarını bazen tarih ile beraber görürken bazen de maceracı ve eğlenceli kişiliklerin önderliğinde şahit oluyoruz.

Moda ve sanat içerikleri bir hayli izlenilen bir tema olsa gerek ki Netflix ve yönetmen Daniel Minahan, karşımıza yepyeni bir ikon ile çıkıyor. Geçtiğimiz ay ve yıllarda yayınlanan içeriklerden yola çıkarak izleyenleri 1970’li yıllara götüren ekip, Roy Halston Frowick isimli beyefendinin moda ikonu olma yolundaki hikayesine ayak basıyor. Diğer detaylar şöyle:

Halston Dizi Konusu Yorumu

Günümüzde yeni bir marka yaratma girişiminde bulunmak ne kadar zorsa yıllar 1970’i gösterdiğinde şartlar daha da zordu. Günümüzde olduğu gibi; başka marka ve ürünlerden yola çıkabilecek kadar gelişmiş bir konsept yoktu. Teknoloji yetersiz ve maddi şartlar da insanı ileriye taşıyacak kadar değildi. Halston bütün olumsuz görüşleri bir kenarda bırakarak; ilk önce sanat okuluna akabinde de kendi tasarımlarını oluşturma üzerine yolunu çizmeye koyuldu. İlk ürünleri şapka tasarlamaktan geçse de gelecekteki birkaç yıl içinde ABD’nin en çok tercih edilen moda markası olacaktı.

İşe ilk olarak kendi markasına kurarak başlayan Halston, bir yandan eğitimlerden geçerken bir yandan da yeni ürünleri üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Şapkayla başladığı ürünler; pijamalara, geceliklerle, gündelik kıyafetlere dönüştü. Ürünlerin artışıyla beraber maddi olarak da hız kazanan genç adam, parıltılı bir geleceğe merhaba diyordu. İşin de hızlı olduğu kadar kişisel hayatında da öyleydi. Gezmeyi, başkalarıyla tanışmayı, konuşmayı çok severken hayatında birtakım olumsuz gelişmeler yaşanmaya başladı. Yanlış tercihler kendisini zor durumlara sokarken markasını kaybetme tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Akabinde de AIDS nedeniyle hayatını kaybetti.

Dizide aktarıldığı üzere Halston’un birçok ideali ve sonsuz çalışma aşkı bulunuyordu. Hatta birçok kez “Tüm Amerika benim kıyafetlerimi kullanacak” şeklinde açıklama yaptığı ve bunu gerçekleştirebilmek için çok çalıştığı söylendi. Nihayetinde de hedeflerinin birçoğunu elde etti. Markanın hızla büyümesiyle dönemin rakip markalarının geleceğine tehdit oluşturdu. Ancak markayı alt üst eden gelişmeler ve hayatını kaybetmesine neden olacak amansız hastalık yakındı… Mutlaka izleyin.

Dizinin güncel IMDb puanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tatlı bir film önerisi: Ailem Robotlara Karşı

Steven Gaines’in aynı isimli romanından uyarlanan 5 bölümlük dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler şu şekilde:

  • Ewan McGregor – Halston
  • Rebecca Dayan – Elsa Peretti
  • Sullivan Jones – Ed Austin
  • Rory Culkin – Joel Schumacher
  • David Pittu – Joe Eula
  • Vera Farmiga – Adele
  • Krysta Rodriguez – Liza Minnelli
  • Gian Franco Rodriguez – Victor Hugo
  • Bill Pullman – David Mahoney
  • Kelly Bishop – Eleanor Lambert

Halston Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içeriklerde görüşmek üzere. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Öyleyse sizlere keyifli dakikalar…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: