Skip to content

Hassasiyet Filmi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Hassasiyet Filmi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Hassasiyet film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix yönetmeni, La tenerezza senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Hassasiyet Filmi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Avukatlığa yıllarını veren Lorenzo, Napoli’nin hoş bir semtinde sade ve eski bir evde yaşar. Geçmişinde kazanmış olduğu davalarıyla tanınan yaşlı adam, günümüzde de pek çok örneğine rastladığımız olumsuz bir durumla karşılaşır.

Birkaç el altı operasyonu nedeniyle mesleği yapamaz hale gelir. Ve bu durum onu herkes tarafından dışlanan bir pozisyona iter. Artık yalnızdır. Yetiştirdiği 2 çocuğu (Elena-Saverio) onu pek umursamamakta ve modern dünyanın akışında kaybolup gitmektedir.

Mutlaka Göz Atın: Il processo

Dakikalar sonra karısının yıllar önce öldüğü görülür. Oysa yaşlı bireylerin tutunacağı en temel direklerden biri eşleridir. Ancak Lorenzo’nun karısına yönelik pek iyi bir tutumu olmadığı ön görülür. Çünkü karısını ölüm döşeğine düşürmeden önce hayatında başka biri vardır.

Hassasiyet Filmi Konusu ve Yorumu

Tamamen saf ve günümüze yönelik belirtiler üzerinden inşa edilen Hassasiyet, yok olup giden aile ilişkilerine ayna tutmakta başarılı bir iş çıkarır. Lorenzo’nun kısa bir süre önce geçirdiği kalp krizi sahnesiyle start alan film, ilk dakikasının sonunda ailenin genel durumu hakkında bilgi verir. Babasını ziyarete giden Elena, babasının kapalı gözleriyle karşılaşır. Oysa Lorenzo, muhabbet etmemek için gözlerini kapalı tutmaktadır.

Yaşlı amcalar-teyzeler zor insanlardır. Bazen asi tavırları ile günü geçirirken bazen de dünyanın en tatlı insanları olabilirler. Gereksiz insanların, duyguların, sahte ilişkilerin kol gezdiğini rahatlıkla anlarlar. Bu sebeple Lorenzo, aile fertlerine mesafeli yaklaşır. Ancak hayata karşı her zaman negatif değildir.

Lorenzo’nun hayat enerjisinin değişmesi yeni komşuları Michela’yı görmesi ile başlar. Genç kadının başarılı bir kocası ve çocukları vardır. İçi ısıtan sakinliği ve duruşu ile Lorenzo’nun ilgisini çeker. Kendi çocuklarıyla konuşamadığı detayları Michela ile paylaşırken -neredeyse- o evin bir parçası haline gelmeye başlar.

Bizler dakikalar geçtikçe Lorenzo hakkında detaylı bilgilere ulaşırken film ilk sahneden beri uyguladığı sakin tavrını kaybetmez. Ki bu da seyre muazzam katkı sağlar. Michela ile değişik türden bir bağ kuran Lorenzo, genç kadını aile üyelerinin yerine koymaya devam eder. Bazen kızı, bazen de sevdiği kadının yerine… Ve ilginç sonu görülmeye değerdir.

Netflix’te önüme şans gele düşen La tenerezza, muhteşem bir yapım değildir. Ancak duygusal ve samimi tonlarını kaybetmemesi keyifli bir akışın habercisi olarak karşımıza çıkar. Bence şans vermelisiniz. İyi seyirler…

IMDb: 6,3

Ayrıca film fragman ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

La tenerezza (Hassasiyet) Netflix Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Renato Carpentieri – Lorenzo
  • Giovanna Mezzogiorno – Elena
  • Micaela Ramazzotti – Michela
  • Elio Germano – Fabio
  • Arturo Muselli – Saverio
  • Maria Nazionale – Rossana

Diğer popüler filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Hassasiyet Filmi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: