Skip to content

Haunted: Latin Amerika Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Haunted: Latin Amerika Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Haunted: Latin Amerika dizi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Haunted Latin Amerika Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bugüne kadar gerçek dışı varlıkların içinde bulunduğu birçok içerikle karşılaştık. Bir bireyin kamera karşısına geçip; ele geçirildiğini veya evde ani bir şekilde kapıların açılıp kapandığını belirttiği sekanslara şahit olduk.

Ancak bunların kurgusal mı yoksa gerçek bir olaydan mı esinlenildiği hakkında kesin görüşler elde edemedik. Bu sebeple şu an paylaşıyor olduğum “görünmeyen dış varlıklar dizisi” her ne kadar gerçek olaylardan esinlenilmiştir dese de işin gerçek-kurgu kısmını düşünmeden düşüncelerimi paylaşmak istedim. Detaylar şöyle:

ABD’de yayınlanan Haunted serisinde aşina olanlarınız elbet vardır. O programda her bir bölümde veya partta birbirinden farklı kişilerin akıl almaz hikayelerini izledik. Tanımlayamadığımız varlıkların, evin içine sıkışıp kalan ruhların veya zararsız gözüken oyuncakların aileleri nasıl yerle bir ettiğini görmüştük.

Haunted: Latin Amerika Dizi Konusu ve Yorumu

Netflix’in 31 Mart’ta yayınlandığı yeni Reality-TV konseptli dizisi ile de Kolombiya ve Meksika kökenli hikayelere şahit oluruz. 5 bölümden oluşan dizide, farklı ve tüyler ürpertici olaylara tanıklık ederken arkası kesilmeyen suallerle karşılaşırız. Kötü varlıklar gerçekten var mı?

Lanetliler Evi isimli ilk bölümde; 2 çocuğu ile yaşayan genç bir kadının hikayesine uzanırız. Kocasıyla boşanmalarının ardından yeni bir hayata el uzatan genç anne, küçük çocuklarıyla beraber samimi bir eve taşınır. Taşınma prosedürlerinin ardından huzurlu bir ortam oluşmaya başlasa da bu durum çok uzun sürmez. Ev halkı; odaların içinde dolaşan, eşyaları karıştıran, seslerinin değişmesine sebebiyet veren bir varlıkla mücadeleye girer. Yolun sonu pek parlak değildir.

Lanetli Oyuncak Bebek isimli ikinci bölüm; oldukça ilginç bir konuyu ele alır. Küçük bir kız doğum günü hediyesi olarak oyuncak bebek alır. Çirkin ve diğer oyuncaklara benzemeyen bir bebek olsa da kızın sevdiği bir envanterdir. Fakat bu bebek, insanlara saldırmakta ve bazı kötü olaylara sebebiyet vermektedir.

Kalan bölümler; El Molino’daki Kadın, Bir Şey Kapıyı Çalıyor ve Şeytan Paskalya’dan Önce Dans Eder isimli hikayeleri ele alır. İlk iki bölüm açıklamasından tahmin edeceğiniz üzere; bu partlarda da tüyler ürperten anılar konu edilir.

“Saçma, inanması güç, imkânsız” gibi düşünceler hikayeler için olası yorumlar olarak gözükebilir. Ancak efekt ve görsel canlandırmaların etkileri, kurguya inanılmaz bir katkı sağlar. Böylece hikayeler yanı başınızda yaşanıyormuş gibi bir algı oluşturur. Bence şans vermelisiniz.

IMDb: 6,3

Haunted: Latin Amerika Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer korku temalı içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: