Skip to content

Hawkeye Dizi Konusu ve Yorumu – Disney+

Hawkeye Dizi Konusu ve Yorumu – Disney+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Hawkeye dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Hawkeye Dizi Konusu ve Yorumu – Disney+

“Hawkeye, sizlere farklı bir Noel yaşatacak.”

Yoldan geçen onlarca insana “Avengers denildiğinde aklınıza gelen ilk karakter kim?” sorusu sorulduğu vakit, pek çok bireyin Jeremy Renner’ın hayat verdiği Hawkeye’a oy vermeyeceğini tahmin edebiliyoruz. Buna sebebiyet veren ya da diğerlerini Hawkeye’dan ayıran kriterin ne olduğunu tam olarak kestirememekle birlikte Renner’ın çoğu içerikte geride kalan bir duruşa, kurgusal olarak çıta atlatamayan kimyaya sahip olduğu yorumunu yapabiliyoruz. Ya da diğerleri gibi bir tanrısal güce sahip olmadığından, kısaca ok ve yay ile hayat bulduğundan bunlara benzer yorumlar aktarıyoruz.

Ancak Disney+ ve Marvel Studios ortak yapımı ile 24 Kasım’da izleyici karşısına çıkan Hawkeye’ın getirisiyle Jeremy Renner’ın talihsiz duruşunu, diğerlerine göre az rastlanan görüntüsünü tam tersine çevirme fırsatıyla karşı karşıya kalıyoruz. Böylece karakter nezdinde -çizgi romandan bağımsız- çok daha ayrıntılı görsellere erişirken Marvel Sinematik Evreni’nin artık sayamadığımız fazından yeni entrikalara şahit oluyoruz. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Hawkeye Dizi Konusu

Hawkeye, 2012 yılındaki, yenilmezlerin savaşı veya New York savaşı olarak lanse edilen ve şehrin son anda kurtarılmasıyla sonlanan aksiyon ve gürültünün yüksek olduğu sinematik sahnelerle başlamaktadır. Jeremy Renner’ın hayat verdiği Clint Barton/Hawkeye karakterinin kahramanvari duruşunun ardından şehir toz-duman olmaktan kurtarılırken diğer planda da Kate isimli küçük kızın doğuş hikayesi ekranlara taşınmaktadır. Çünkü savaş esnasında Kate’in babası öldürülecek. Ve küçük kız annesine, ok ve yay istediğini söyleyecektir. Bir kahramanın doğuşu epey zorlu bir dönüm noktası gibi gözükse de yaratıcıların Kate’in oluşturma sekansı bu birkaç sözden ibaret olacaktır.

Netflix’in son derece başarılı yeni dizisi: True Story

Günümüzde New York’un oldukça stabil bir hayat sürdüğü görülmesine karşılık Kate’in yıllar içerisinde çeşitli eğitim ve testlerin ardından kara kuşağa adım attığı hatta okçuluk üzerine epey yırtıcı hale geldiği görülmektedir. Annesi Elanor yeni nişanlısı Jack Duquesne ile hayatına mutlu mesut devam ederken emektar Hawkeye’ın Noel arifesini çocuklarla geçirmek istediği, eski karakterini emekli ettiği görülmektedir. Ta ki kendisinin yıllar evvel kullandığı kostüm ile sokak aralarında “yaramaz” insanları haklamaya çalışan bir kişiyi görene kadar. Kate. Doğru tahmin ettiniz. Eski Hawkeye ile yeni potansiyel Hawkeye’ın bir araya gelecek. Ve ikili şehri “kötü” adamlardan (suç örgütü) korumaya çalışacaktır… Şimdilik 2 bölümü ile alıcı karşısına çıkan dizinin beklenilenin aksine iddialı ve düşünülenin aksine bol kıvrımlı olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım suç örgütü düşürülebilecek mi? Ve Barton ailesinin yanına, Noel’e yetişebilecek mi…? Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 8,4 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Jeremy Renner – Clint Barton
 • Hailee Steinfeld – Kate Bishop
 • Tony Dalton – Jack Duquesne
 • Vera Farmiga – Eleanor Bishop
 • Linda Cardellini – Laura Barton
 • Alaqua Cox – Maya Lopez
 • Aleks Paunovic – Ivan
 • Fra Fee – Kazi
 • Ava Russo – Lila Barton
 • Piotr Adamczyk – Tomas
 • Clayton English – Grills ve diğer.

Hawkeye Dizi Konusu ve Yorumu – Disney+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: