Skip to content

Hayalet Avcıları Öteki Dünya Film Konusu ve Yorumu

Hayalet Avcıları Öteki Dünya Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Hayalet Avcıları Öteki Dünya film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Hayalet Avcıları Öteki Dünya Film Konusu ve Yorumu

ABD New York’lu eğlenceli dörtlü arkadaşın insanları, ruh emen varlıklardan kurtarmasının üstünden neredeyse 37 yıl geçti. Ve aslında bu sinema tarihinin en önemli öncülerinden birisine işaret etti. Yıllar içerisinde onlarca yeni uyarlamalar, devam filmleri, diziler, romanlar hatta gerçek hikaye olduğu ima eden bireylerin öyküleriyle geçilirken Hayalet Avcıları korku ve gerilim aleminin vazgeçilmeleri galine gelmeyi başardı. Yine yıllar içerisinde oyunculardan yapımcılara, senaryo dokunuşlarından konsept farklılıklarına kadar pek çok gelişim ve evrilmeye şahit olmasına ilaveten konusu gereği bizleri büyülemeye devam etti.

Her yeni ürün, kendisinden önce hizmete sunulan dizi veya filmlere ek olarak dokunuşlar yapsa da bugünlerde sinema salonlarından alıcı karşısına çıkan Hayalet Avcıları Öteki Dünya, sanırım bugüne kadar icra edilen kurgulardan en farklı olanıydı. Halihazırda inşa edilen konu tamamen aynı 4 arkadaş konseptine benzemesine karşılık yönetmen Jason Reitman, yeni bir başlangıç temsil etme gayesi taşıdı. 1984 yılındaki projenin öncülerini, kültürünü, mizahını kendi bünyesine çekmesine ilaveten akış boyunca o zamanlarla -tabiri caizse- alay edecek, kendisini çok daha ön plana çıkarak imza vuruşlarını gösterdi. Beğenildi veya beğenilmedi. Özgün bulundu ya da bulunmadı. Ancak en temelinde, günümüz dünyasının getirilerini de ele alan etkileyici bir görsel şölen hazırlamayı bildi. Biraz mizah, biraz çekicilik, biraz heyecan ve bolca ruh geleneği… Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Hayalet Avcıları Öteki Dünya Film Konusu

Sahneler nispeten yaşlı gözüken bir adamın, serinin ilk filmlerini andıran, ruh olarak lanse edeceğimiz bir varlık ile mücadelesine ışık tutarak başlamaktadır. Tuzakları işe yaramadı. Hayaletin orada olduğunu belirten çağrı cihazı bas bas bağırırken yaşlı adam, ölümünü koltuğunda beklemeye koyuldu… Şimdi ileriye atlayalım. Ve başarılı oyuncu Carrie Coon’un hayat verdiği Callie karakterine odaklanalım.

Bugünlerde vizyona giren bir diğer başarılı film: Kral Richard Yükselen Şampiyonlar

Tarihlerin ileriye sarılmasının ardından, Phoebe ve Trevor isimli çocuklara ebeveynlik yapan Callie karakteri karşımıza çıkmaktadır. Çocuklarını tek başına büyüten vefalı anne… Parasız kaldıklarını, kiralarını ödeyemeyeceklerini ve bu sebeple de taşınmaları gerektiğini söylemektedir. Ve yıllar yıllar evvel ruhlar tarafından ele geçirilen yaşlı adamın evine doğru yola koyulurlar. Babasının hangi yollarla, nasıl vefat ettiğini bilmeyen Callie evi gördüğünde epey iç karartsa da yaşayacak olacakları aksiyon tufanı henüz başlamamıştır…

Klasik bir Hayalet Avcıları başlangıcı. Ruhları simgeleyen bir ev… Hayaletlere boyun eğen bir adam… Ve en nihayetinde yolu oraya, o eve düşen bir aile… Tüm öncüller hazır ve nazır. Haliyle yeni eve taşınan aile bireylerinin birtakım sorunlar yaşayacağı da kaçınılmaz bir gerçek. Meraklı Phoebe önderliğinde, ev içine yerleştirilen gizemli makaleler, sayılar, satırlar, avcılık itemleri bulmalarının ardından heyecan tufanına sürükleyecek Hayalet Avcıları konsepti, ilmek ilmek işlenmek üzere devam edecektir. Paul Rudd ise hikâyeye damga vuracak ender kişilerden birisi olacaktır.

“Nerede kaldı o eski seri?” eleştirilerine de yer yer katılmakla birlikte bugünü yansıtan ve tamamen dinamik bir kadroya sahip olan içeriğin oldukça işe yaradığını söyleyebilirim. Özellikle Phoebe’nin merak kültürü ile başlayan ve devamında kendi arkadaşlarıyla büyükbabasının geçmişine derinlemesine dalan bir bütünleşme, kusursuz işlemektedir. Biraz mizah, biraz çekicilik, biraz heyecan ve bolca ruh geleneği… Kaçırmayın. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 7,8 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ghostbusters: Afterlife Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Carrie Coon – Callie
 • Mckenna Grace – Phoebe
 • Finn Wolfhard – Trevor
 • Paul Rudd – Bay Grooberson
 • Dan Aykroyd – Dr. Raymond “Ray” Stantz
 • Ernie Hudson – Dr. Winston Zeddemore
 • Sigourney Weaver – Dana Barrett
 • Annie Potts – Janine Melnitz
 • Oliver Cooper – Elton
 • Logan Kim – Podcast
 • Celeste O’Connor – Lucky
 • Bill Murray – Dr. Peter Venkman

Hayalet Avcıları Öteki Dünya Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: