Skip to content

Hayatımın Kampı Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Hayatımın Kampı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Hayatımın Kampı film konusu, yorumu, incelemesi, A Week Away Netflix eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Hayatımın Kampı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Müzikallerin seveni de sevmeyeni de çoktur. Ve bu sevip sevmeme durumu genellikle kalın bir çizgi ile çizilidir. Diğer film temalarının aksiye müzikaller ya çok sevilir ya da hiç sevilmez. Ortalama bir durum söz konusu değildir.

Bu duruma sebebiyet veren olumlu kriterler genellikle anı yansıtan akıcı şarkılar ve görsel şovlardan geçer. Birbirinden farklı kişilerin katılımıyla dans koreografileri kendisini gösterir. Yüzler güler, ağızlar bir şeyler mırıldar ve onlarca kişi yerinde durmadan oyunlar sergiler. Böylelikle izleyici üzerinde pozitif bir imaj yakalanır.

Müzikallerin sevilmeme nedeni ise izleyenler tarafından basit, gereksiz ve utanç verici bulunmasıdır. Evet doğru okudunuz, müzikaller bazı kesimlere gereksiz ve utanç verici gelir. Ve bu durum çoğunlukla tartışma konusudur. Yazının başında bahsetmiş olduğum kalın çizginin iki tarafında kalan bireylerin görüşleri bunlara benzerdir.

Hayatımın Kampı filmi de izleyeni iki taraf arasında gidip gelmeye sebep olan bir yolculuğa çıkartır. Bazı sahneleriyle akış içerisindeki neşe ve eğlence faktörünü üst safhaya taşımayı başarır. Ki bu müzikaller için önemli bir kriterdir.

Hayatımın Kampı Film Konusu Yorumu

Ancak sadece dans ve şarkıların ön planda olduğu dakikalar büyük bir yapaylık zemini oluşturmaktadır. Sadece dudağın hareket ettiği ve birkaç kişinin “ben neden bu senaryo içerisindeyim” düşüncesine sahipmiş gibi hareket etmesi akışa zarar verir. Bu da müzikal türüne olumlu yaklaşma gayesi olan başta ben olmak üzere diğer izleyenlere olumsuz bir imaj oluşturur.

Film hakkındaki genel görüşleri paylaştığımıza göre biraz daha derinlere girerek hikâyeyi oluşturan senaryoya değinelim. Yönetmen Roman White merkezine anne ve babasını kaybeden Will isimli bir genci alır. Will, öksüz büyümenin getirdiği yalnızlığı yırtıcılığa çevirerek çeşitli suçlar işlemektedir. Bize yansıtılan en net suçu ise polis arabasını kaçırmasıdır. Bu sahneden sonra kendisine iki tercih sunulur. Çeşitli ailelerin yanında yeteri kadar düzene giremediği için ya ıslahevine gidecektir. Ya da dini imgelerin ön plana çıktığı bir yaz kampına.

Gençliğinin dolu dizgin enerjisine yenik düşerek -istemese de- kampa gitmeyi tercih eder. Böylece Will’in kamp serüveni başlamış olur. Tabiri caizse yabani bir karaktere sahip olması, onun dezavantajlardan birisidir. Ancak kampta tanıştığı Avery isimli genç kız sayesinde duygularını pozitif yönde inşa etmeye başlar.

Bana göre Netflix’in orijinal filmleri arasına ismini yazdıran Hayatımın Kampı, vasat görüntüyü aşamaz. Eğlencenin bir yandan uyumsuzluğun; gençlik ateşinin bir yandan da göze batan kurgusunun çatışması arasında bekleneni karşılayamaz. Eğer “benim için detaylar çok önemli değil” diyorsanız, yine de şans verebilirsiniz. Son söz size ait…

IMDb: 6,3 (güncel puanına buradan ulaşabilirsiniz.)

Hayatımın Kampı (A Week Away) Film Oyuncu Kadrosu

  • Kevin Quinn – Will
  • Bailee Madison – Avery
  • Jahbril Cook – George
  • Kat Conner Sterling – Presley
  • Sherri Shepherd – Kristin
  • David Koechner – David
  • Ed Amatrudo – Mark

Mutlaka Göz Atın: Sky Rojo

Hayatımın Kampı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: