Skip to content

Hayatın Bedeli Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Hayatın Bedeli Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Hayatın Bedeli film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Hayatın Bedeli Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix What Is Life Worth film incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

İlk olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

 • Amerika, yaklaşık 10 gün sonra 2001 yılında gerçekleştirilen uçak saldırısının 20. yılını anıyor olacak.
 • 11 Eylül’de gerçekleştirilen ve yapılan araştırmalar sonucundan El Kailde merkezli bir girişim olduğu öngörülen trajik gelişme, dünya tarihinin tozlu yapraklarında yer alan en büyük facialar olarak da hafızalara kazınmış olacak.

Netflix’in bir diğer yeni filmi: Can Çıkar Huy Çıkmaz

11 Eylül’de neler yaşandığını hemen hemen herkes bilse de Hayatın Bedeli filmini de ışık tutması için ufak bir açıklamakta yarar var. Geçtiğimiz günlerde paylaştığım World Trade Center filminin de konu edindiği üzere, Amerika o tarihte çok büyük ses getiren, yüzlerce insanın hayatını kaybettiği, binaların, yerleşkelerin alt üst olduğu bir durumla karşılaştı. El Kaide üyelerinin farklı havalimanlarından birden fazla uçağı rehin almasıyla başlayan hikâye, Dünya Ticaret Merkezi gibi içinde yüzlerce bireyin olduğu yüksek binalara çarpmasıyla son buldu. Günler, aylar süren çalışmaların ardından pek çok can kurtarılsa da diğer birçok bireyin hayatı, geleceği yok oldu.

Hayatın Bedeli Film Yorumu

O saldırıların öncesinde veya hemen sonrasında yaşanan gelişmeler, az önce belirtmiş olduğum filmlerle hayat bulsa da belki de en önemli kriter hakkında herhangi bir girişim, film vb yapılmadı. İşte Hayatın Bedeli de o noktada belirdi. Trajik olay sonucunda yaşamını yitiren bireylerin yanı sıra malı, mülkü elden giden bireylere finansal kaynak nasıl sağlandı? Ya da bu noktada -kurgusal sahneler de içerse, gerçek bir öykü- nasıl gelişmeler yaşandı? 2020 yılında hayat bulan Hayatın Bedeli, 2001 yılında yaşanan saldırıdan sonra arda kalan bireyleri nasıl ayakta tutabileceklerini, nasıl kaynak verileceğini vb gelişmeleri aktarma hedefi taşıdı.

Haliyle bu noktada epey duygusal, epey trajik komik sahneler de ortaya çıkmaktadır. Hükümetin izlediği politika, ayırdıkları fonların yeterliliği, objektif bakış, eşit dağıtım gibi pek çok sıkıntı cereyan etmektedir. Ve bu hikâyenin merkezine de bir nevi arabuluculuk görevi üstlenen Avukat Kenneth Feinberg yer almaktadır. Geçmişindeki dolambaçlı davaları ile tanınır bir avukat olmasının yanı sıra… Hükümetin arzu ettiği bir kişiliğe sahiptir. En nihayetinde de bizler gibi birer insandır. İşini yapıyor gibi gözükse de yıkıma uğrayan bireylerle gerçekleştirmiş olduğu sohbetler, avukatı her gün tüketmeye başlayacaktır. Ayrıca hükümetin istekler bitmeyecek. Ve halk, mağdur durumda kalacaktır. Entrikalar, düzenbazlıklar, hileler…

Yönetmen Sara Colangelo’nun hem çok sevilen hem de pek çok olumsuz eleştiriye maruz bırakılan filmi Hayatın Bedeli, izlemeye değer bir içeriktir. Devlet politikalarından halktaki bireylerin mağdur tavırlarına, güçlü insanlardan düzensiz işleyişe kadar pek çok kriteri merkezine alan ve bu gelişmeleri dram ve kaotik çerçeveden inceleyen güçlü bir dinamiği bulunmaktadır. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,3 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

What Is Life Worth filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

 • Michael Keaton – Kenneth Feinberg
 • Stanley Tucci – Charles Wolf
 • Amy Ryan – Camille Biros
 • Tate Donovan – Lee Quinn
 • Marc Maron – Bart Cuthbert
 • Chris Tardio – Frank Donato
 • Victor Slezak – John Ashcroft
 • Gayle Rankin – Maya
 • Shunori Ramanthan – Priya
 • Laura Benanti – Karen Abate
 • Talia Balsam – Diane Shaff

Hayatın Bedeli Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: