Skip to content

Headspace: Meditasyon Rehberi Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu

Headspace: Meditasyon Rehberi Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; Headspace: Meditasyon Rehberi belgesel dizi konusu, Headspace Guide to Meditation yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Headspace Meditasyon Rehberi Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu

Koca bir yılı geride bıraktık, yıl içerisinde birçok güzel anılarınız oldu ama yılın son zamanlarında belki hiçbirimizin yaşamak istemediği, hayatımızın özgürlüğünün kısıtlandığı gelişmeler yaşandı. Şimdi yepyeni bir yıla merhaba dedik. Herkes yılbaşında kendisine hedefler koyar ve yeni başlangıçlara adım atar. Netflix size bu başlangıcın kapısını açmış. Headspace: Meditasyon Rehberi en azından benim için yeni bir başlangıcı ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir: All Creatures Great and Small

Meditasyonu gerçekleştiren Andy, 10 yaşından bu yana meditasyona bağlı biri. Kendisi 20 yaşına kadar meditasyonun etkisini anlayamamış fakat sonraları hayatında bazı kötü şeyler yaşamış ve kendisini meditasyon uğruna yollara atmış, keşiş olmuş. Usta kişilerden meditasyonun temellerini öğrenmiş. Andy’nin deyimine göre meditasyon öğretmenden öğrenciye sürekli olarak aktarılırmış, kendisi de Netflix aracılığıyla bizlere aktarmayı düşünmüş ve şimdi sıra bizlerde.

Yapımın güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Headspace: Meditasyon Rehberi Belgesel Dizi Yorumu

Hepimiz evlerde eski hayatımızı özlüyor, işlerimizi düşük tempoyla ya da belki çok yoğun bir şekilde sürdürüyoruz fakat dönüp kendimize bir şans vermiyoruz. Zihninizin sizin için önemimi hatırlatan, beyninizin sağlığı ve bireysel huzurunuz için rehber olan bir belgesel var karşınızda. Belki şu ana kadar meditasyon trendini sosyal medyadan görmüş denemiş ama yarım bırakmış ya da hiç denememiş olanlarınız vardır. Endişelenmeyin, belgesel sizleri bu yola bağlayacaktır.

Belgeselin en sevdiğim özelliği, meditasyonun sizde yapacağı değişimleri görmenizi sağlıyor, size kısa bilgiler veriyor ve en önemlisi her bölümün sonunda size egzersiz yaptırıyor. Hadi sizde kendinize şans verin, kendinizi dinleyin ve ne kadar değerli olduğunuzu hatırlayın. İyi seyirler…

Headspace: Meditasyon Rehberi belgesel fragman ve bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1970’li yıllarda 13 kadını öldürüp, hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eden “Yorkshire Canavarı” Peter Sutcliffe’nin belgeseline göz atın.

Headspace: Meditasyon Rehberi Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: