Skip to content

Heartstopper Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Heartstopper Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Heartstopper dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Heartstopper Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Heartstopper dizi incelemesi spoiler içermiyor.

 • Netflix, romantik komedi temalı gençlik dizisi Heartstopper’ı şöyle özetliyor: Yetişkinliğe adım atmaya çalışan Nick ve Charlie isimli iki genç erkek, yaşadıkları ilişkinin dostluktan fazla olduğunu keşfetmeye başlar.

Alice Oseman’ın çok satan çizgi roman serisinden uyarlanan Heartstopper’ın, inkâr edilemez bir şekilde, iç ısıtan ve sevimli bir forma sahip olduğu görülüyor. 2022’nin ilk çeyreği itibariyle alıcı karşısına çıkan “reşit olma” konseptli hikayelerden hemen her dakikasında ayrılarak özgünlük yarattığı gibi can alıcı ve dinamik görselleriyle eğlenceli bir hikâye sunuyor. Üstelik bu başarıyı ortalama 30 dakikadan oluşan 8 bölümünü ile elde edip herhangi bir kompleks yapı amacı gütmüyor. Biraz da gizem, biraz da gerilim benzeri “bölümler uzasın” yolunu tercih etmediği için de çerezlik ihtiyacını sonuna kadar karşılıyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Ve bahsi geçen yetişkinliğe adım kriterinin ilk köşesinde Charlie (Joe Locke) yer alıyor. Truham Grammar Okulu’nun tek eşcinsel bireyi olduğunu, yıllar içerisinde çeşitli zorbalıklarla uğraştığını belirten genç adam, duruşu ve tavırlarıyla büyük bir sempatiyi hak ediyor. Sosyal ilişkilerinde, derslerde, etkinliklerde başarılı olmasına karşılık gizli gizli görüştükleri Ben isimli bir diğer erkekle de iyi bir birliktelik yaşıyor. Ancak Ben’in kendi mutluluğundan ziyade çevreye iyi gözükme mottosu olduğu anlaşıldığında, ikilinin yollarını ayrılıyor. Ki böylece Charlie’nin rugbyden arkadaşı Nick ile (Kit Connor) olan, dostane başlayıp derin duygular içerisine sürüklendikleri sekans aralıkları bizlere ulaşmaya başlıyor.

Heartstopper Dizi Yorumu

Charlie ve Nick arasında filizlenmeye yüz tutan romantizm, hemen herkes klişe gelebilir. Fakat Nick’in çekingenliğine rağmen duygularını yönetmeye çalışması, Charlie’nin bu gelişmelere öncülük ederek ona yardımcı olması gibi gibi etmenler gerçek aşk kavramının formülünü sunmaktadır. Reşit olma çağının getirdiği gelişmeler gereğince, sadece karşısındaki kişiyi değil, kendi iç dünyalarını da keşfettikleri için aralarında oluşan bağın farkındalığı, tam da bu yüzden manevi kapılara açılmaktadır.

Diğer bir romantik-komedi dizisi: Devil Sister

Bahsi geçen onlarca cümle, Heartstopper’ın sıradan bir LGBT draması olduğunu ispatlamaya niyetlense de; dizi hiç yoktan uyuşturucu, kuru cinsellik, ihanetler ve yalanlar üzerine kurulmamaktadır. Gençleri ait olduğu yer ve zaman dilimine bırakarak, onların kendi istekleriyle kendilerini keşfetmelerini arzulamaktadır.

Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 8,2 / Ayrıca güncel puana buradan erişebilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Joe Locke – Charlie
 • Kit Connor – Nick
 • Momo Yeung – Yan Xu
 • Joseph Balderrama – Julio Spring
 • Sebastian Croft – Ben
 • Yasmin Finney – Elle
 • William Gao – Tao
 • Jenny Walser – Tori
 • Rhea Norwood – Imogen
 • Cormac Hyde-Corrin – Harry

Heartstopper Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: