Skip to content

Hellbound Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Hellbound Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Hellbound dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Hellbound Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Hellbound dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Netflix’in yüksek bütçeli yeni dizisi Hellbound’un neden bu kadar kusursuz olduğunu birkaç kalemde özetleyebiliriz. Elbette, başarıya giden yoldaki en önemli en önemlerden birisi yazar/yönetmen Sang-ho Yeon’un özelinde gerçekleşmektedir. Yıllar evvel piyasaya sürdüğü King of Pigs isimli animasyonuyla kataloğun öncüleri arasında yer almasına ilaveten değişime, yaratıcılığa, keskinliğe verdiği önem ile liste başını çekmektedir. Animasyon benim için yeterli ölçüt değil diyecek olursanız… Yeon’un 2016 yapımı Train to Busan filmi bütün olumsuz veya kararsız görüşleri bertaraf edecek potansiyele ulaşmaktadır. Konsept olarak dahiyane ölçütler sunmasa da Kore bazlı, hiç de fena olmayan bir görüntüye sahiptir.

Hellbound’u sürükleyici kılan bir diğer sebep ise içeriğin Yeon’un kendi webtoon’undan uyarlanıyor olmasından cereyan etmektedir. Choi Gyu-seok ile giriştikleri serüvende, aslında en az Squid Game kadar baş yaracak olan sonsuz alt metin kümeleri ortaya belirir. Dünyanın nereye evrildiği en genel soru gibi gözükürken arka planda da kültürel çatışmalar, din faktörünün çarpık kullanımı, toplumsal kaos gibi ürünler çalışmaktadır.

Kaldı ki dini faktörler hikâyenin ana şemasını oluşturan bir numaralı madde olarak gözükmektedir. Farklı medeniyetleri temsil eden farklı dini görüşlere sahip bireylerin, din unsuru altında tamamen farklı görüşlere evrildiği ve bu sebeple de din ile her hayati gelişmeyi iç içe soktuğu görüldüğünde ayrıştırıcı, düşman hale getirici olay silsilesi ortaya çıkmaktadır.

Hellbound Dizi Yorumu

Dizinin ilk sahnelerinde yaşanan gelişmeler de bu cümlelerin en büyük kanıtıdır. Alelade bir adamın iblis olarak lanse edilen bir varlık tarafından küle döndürülüp cehenneme yollanmasıyla başlayan hikaye, iblislerin insanların ölüm tarihinin ortaya sürmesiyle devam eder. Bu noktada da toplumu temsil eden iki farklı grup ortaya çıkmaktadır. Bir grup bilim, teknoloji vb getirilerle iblislerle mücadele ederken… Diğer tarafta da tanrı ile bağ kurup iblis ordusunu yok etmeye çalışan kimseler boy göstermektedir.

Netflix’in popüler filmi: Kısaca Aşk

Sizlerin ne zaman öleceğini söyleyip akabinde de iblisler tarafından cehenneme gönderilmeniz başlı başına hareketli bir konsepte işaret ederken toplum içine sızan farklı karakterli bireylerin hayatta kalma mücadelesi de epey etkileyici sekanslara olanak vermektedir. Görünüşe göre günahkarlar iblisler tarafından öldürülürken toplum da kendisini test etmeye başlamaktadır. Dedektif Jeong Jin-soo, gazeteci Bae Young-jae ve günahkarların avukatı Min Hey-jin özelinde dahiyane bir senaryo sizleri beklemektedir.

Squid Game’i bir çırpıda anlatmak ne kadar zor ise Hellbound da aynı ölçüde gözükmektedir. Her anını dünyevi gelişmelerle geçirirken aslında kaybolup giden duygular, çöken insanlık, çarpık toplumsal ilişkiler, entrikalar cereyan eder. Ve haliyle işin içine doğa üstü unsurlar girdiğinde de kendisini sıra dışı, etkileyici kılan noktalar belirmeye başlar. Yeri geldiğinde korkutan yeri geldiğinde triplere sokan yeri geldiğinde de derin anlamsal konulara giriş yapan Hellbound… Ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgide hareket eder. Körü körüne bağlanılan din unsurunun iyi ve kötü, yolsuzluk ile içli dışlı olan toplumun kusurlu ve kusursuz yönlerini inceler.

İnsanın hatalarını kovalayan, arayan, arzulayan iblisler… Ya gerçek olsaydı…? Sonuç olarak: 7.5/10

IMDb: 7,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Yoo Ah-in – Jeong Jin-soo
  • Kim Hyun-joo – Min Hye-jin
  • Jeong Min Park – Bae Young-jae
  • Jin-ah Won – Song So-hyun
  • Chase Yi
  • Ryu Kyung-Soo
  • Do-yoon Kim
  • Re Lee

Hellbound Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: