Skip to content

He’s Expecting Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

He’s Expecting Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. He’s Expecting dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

He’s Expecting Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

He’s Expecting dizi incelemesi spoiler içermiyor.

  • 21 Nisan’da Netflix bülteninde kendisine yer bulan Japonya yapımı He’s Expecting, platform tarafından şöyle özetleniyor: Yönetmenler Yuko Hakota and Takeo Kikuchi’nin benzer isimli manga serisinden uyarladığı bu sosyal konulu drama dizisi, hamile olduğunu öğrenen bir adamın hayatını takip ediyor.

Netflix’in yeni dizisi He’s Expecting, bir adamın anlatısıyla açılıyor. “Hiçbir fikrim yoktu” diyen genç adam, hamileliğin bu denli zor olduğunu bilmiyordum şeklinde bir anekdot düşüyor. Ayna karşısına geçmiş, tabiri caizse balon gibi olan karnını severken bir erkek olarak yaşadığı olayların zor olduğunu ekliyor. Dakikalar sonra bahsi geçen adamın Kentaro Hiyama (Takumi Saitoh) olduğu anlaşıldığı vakit, dizinin senaryosu akmaya başlıyor.

He’s Expecting Dizi Yorumu

Oldukça cesur ve sıra dışı bir başlangıç sunan He’s Expecting, ilk paragrafta bahsi geçen tüm gelişleri anbean ekran karşısına çıkartıyor. Son yıllarda, erkeklerin de en az kadınlar kadar hamile kaldığını ve bu sebeple gerek duygusal gerekse fiziksel açıdan zorluklar yaşadığını söylüyor. Ve o andan itibaren, He’s Expecting, katmanlar halinde farklı mottolar sunmaya niyetleniyor. Bunlardan ilki hamile olan erkek başlığı ile tanıtılırken Hiyama’nın kişisel hayatına kafa uzatıyor. Çok çalışan, hırslı, bilinçli bir reklamcı olan genç adamı hamilelikle test ettiği vakit, onun endişelerini, kaygılarını, mücadelesini paylaşıyor.

Son zamanların en başarılı filmlerinden biri: Kuzeyli (The Northman)

Dakikalar, çok daha doğru tabirle, bölümler geçtikçe, dizinin ana teması ortaya çıkıyor. Hamile kadınların, bu zorlu dönemlerin içine sürüklendiği sırada yaşadıkları olumlu veya olumsuz yönler bir erkek aracılığıyla anlatılıyor. Doğum anı, doğum öncesi alt başlıklarıyla; gerek fiziksel gerekse duygusal yönden yaşadıkları ibareler ekranlara aktarılıyor. Ve yine birkaç bölüm sonrasında, Hiyama bu kez, bir baba ya da bir ebeveyn olmanın ne denli zorluklar getireceğini veya pozitif gelişmelerin ne sıklıkla yaşanacağını düşünmeye başlıyor. Endişesi umuda, kaygıları ebeveynliğin doğal güzelliğine dönerken toplumun sert, olumsuz, hasarlı bakışları ile testten geçiyor. İşin bilimsel boyutu bir kenara (tam olarak anlamak güç, yeterli alt metin de sunulmuyor) hikâyenin anlam yükü ağır basıyor. İlginç, bazen saçma, bazen de duygusal olan He’s Expecting; şimdilik ütopik gözüken temasıyla bültende kendisine yer buluyor.

Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 1,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Takumi Saitoh – Kentaro Hiyama
  • Juri Ueno – Aki Seto
  • Mariko Tsutsui
  • Kazuya Takahashi
  • Ryô Iwamatsu
  • Shôhei Uno
  • Lily Franky
  • Maho Yamada ve diğer.

He’s Expecting Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: