Skip to content

High Crimes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Büyük Günahlar

high crimes film konusu yorumu ve incelemesi

High Crimes Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Büyük Günahlar yazımızda; High Crimes film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Geçenlerde Morgan Freeman hakkında araştırma yaparken, ismini hiç duymadığım bir film ile karşılaştım. IMDb puanı çok düşük olmasına rağmen, oyuncu kadrosu hoşuma gitmişti ve büyük bir heyecanla filmi açıp izledim. Bugün sizlere; başrollerinde Ashley Judd, Morgan Freeman ve Jim Caviezel’in olduğu 2002 yapımı High Crimes filmi hakkındaki düşüncelerimi paylaşıyor olacağım.

Türkçe’ye Büyük Günahlar olarak aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Carl Franklin bulunuyor. Konusunu Josep Finder’ın aynı isimli romanından alan yapımının senaristliğini, Yuri Zeltser ve Cary Bickley gerçekleştirmiş.

İlginizi Çekebilir: Kayıp Aranıyor

High Crimes Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

High Crimes film konusu şöyle: Claire (Ashley Judd) ve Tom (Jim Caviezel) mutlu bir şekilde hayatlarını sürdüren bir ailedir. Claire mesleğinde oldukça başarılı bir avukattır. Bir gün evlerine hırsız girer ve polisler evden parmak izi alırlar. Analiz sonucu, hırsızın kim olduğu önemsenmez. Çünkü evde yaşayan Tom, yıllar önce gerçekleşen askeri görevde sivilleri öldürmekten aranıyordur. Bunun sonucunda tutuklanır.

Karısı Claire, bu davayla ilgilenmeye başlar. Kocasının suçsuz olduğuna inanan başarılı avukat, askeri davalar hakkında yeterli bilgiye sahip değildir. Bu işe yıllarını vermiş, başarılı bir avukat bulmaya çalışır. Ve karşısına Charles Grimes (Morgan Fremaan) çıkar. Filmin seyri bu noktadan sonra değişmeye başlar.

Uzun zamandır böyle vasat bir film izlediğimi hatırlamıyorum. Konu başlangıçta çekici gibi gözükse de; film ilerledikçe bu düşüncelerimin tamamı yok oldu. Filmi yarıda bırakmak istedim fakat sonunu nasıl bağladıklarını çok merak ettim. Daha sonra herkesin tahmin edebileceği bir final sahnesiyle filmi bitirdim. Gerilim ve gizem temalarını azıcık olsun hissetmedim. Sahnelerin aşırıya kaçan kurgusu, diyalogların komik olması filmin çehresini tamamıyla değiştirdi. Tek üzüldüğüm kişi ise Morgan Freeman oldu. Oyunculuğunu çok beğenmeme rağmen filmin vasat senaryosu onu da içine çekmiş. Film kötü olsa bile bazı oyuncular için o film izlenir. Bu film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Aynı düşüncelerimi Ashley Judd için de belirtebilirim. Gerek oyunculuk gerekse fiziksel açıdan ilgi çekici olsa da, filmde yok olup gitmiş. Normalde bu denli kötü yorumlarda bulunmam fakat filmi izleyip izlememek size kalmış. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Filmin fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

High Crimes Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Büyük Günahlar

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: