Skip to content

Hükümsüz Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Hükümsüz Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Hükümsüz dizi konusu, yorumu ve incelemesi, eleştirisi, analizi, Exxen, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Hükümsüz Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Uzun süren çalışmaların ardından Türkiye’nin yerli platformu Exxen 1 Ocak 2021 itibariyle hizmete sunuldu. Acun Ilıcalı’nın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamanın ardından platforma olan ilgi epey artmıştı. Yeni yılın başlamasıyla birlikte izleyenlere sunulan Exxen, pek çok soruyu da yanında getirdi.

Platformda yer alan içerikler hakkında o kadar çok dedikodu döndü ki bir süre sonra bizler de takip etmeyi bıraktık. Fakat yapılan açıklamaların ardından, Türkiye’de isminden oldukça fazla söz ettiren insanların yer alacağını gördük. Kimilerinin hayranlıkta takip ettiği Cemal Can ve Aleyna Tilki başta olmak üzere; yılların eskitemediği Tolgshow, usta oyuncu Haluk Bilginer’in mini dizisi Şeref Bey, Youtube içeriklerinden tanıdığımız Orkun Işıtmak, Alper Rende ve Hasan Can Kaya gibi pek çok içerik üreticisinin yer aldığı platformda, benim ilgimi en fazla çeken yapımlardan biri Burçin Terzioğlu’nun da başrolde yer aldığı Hükümsüz dizisi oldu.

Neden en çok bu dizi ilgini çekti diye soracak olursanız, oyuncu ve yapımcı kadrosundan kaynaklandığını söyleyebilirim. Ayla ve Müslüm gibi önemli yerli filmlerinin yapımcılığını yapan Mustafa Uslu, Hükümsüz dizisi ile tekrar karşımıza çıkarken; Gora, Vizontele, Aşk Tesadüfleri Sever ve diğer pek çok başarılı filmi sinema dünyasına kazandıran Ömer Faruk Sorak yönetmen koltuğunda yer alıyor.

Exxen Hükümsüz IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Hükümsüz Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Dizi hakkında net bir yorum yapabilmek için çok erken ama iyi ve kötü yönlerinin olduğu bir ilk bölüm izlediğimizi düşünüyorum. Son yıllarda artan kadın cinayetlerine vurgu yaparak başlayan dizi, “Engellenemeyen her ölüm cinayettir” sloganıyla karşımıza çıkıyor. Genel konu ise bir avukatlık bürosunda görev alan iki kişinin öldürülmesi üzerinden şekillenecek gibi gözüküyor. Avukatlık bürosunun sahibi Çetin Bey (Mehmet Ulay) ve sekreter Fatma (Pınar Bibin), esrarengiz bir şekilde öldürülüyor. İlerleyen dakikalarda cinayeti işleyen kişinin Fatma’nın kocası olduğu anlaşılıyor.

Burçin Terzioğlu ise Esma rolüyle karşımıza çıkıyor. Babası (Çetin) gibi kendisi de avukat olan Esma, bu gizemli cinayetin perde arkasında yaşanan gelişmeleri öğrenmek için soruşturmalara başlıyor. Ve yine Alican Yücesoy, Hande Doğandemir ve İsmail Hacıoğlu’nun katkılarıyla olaylar bir nebze de olsa ilerlemeye başlıyor.

Henüz ilk bölümü yayınlanan dizi hakkında bildiklerimiz bunlardan ibaret. Konu ilgi çekici evet ama ilk bölümün sonunda çoğu şey havada kalıyor. (doğal bir şey) Nedense bir türlü hikayeye ortak olamıyoruz, bir şeyler eksik kalıyor. Fakat ilerleyen zamanlarda “çok iyi diziydi” şeklindeki yorumlar yapacağımızın umudu içinde olduğum için, aşırı miktarda eleştirisel yaklaşmak istemiyorum. Umarım dediğim gibi olur, iyi seyirler…

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son yıllardaki en başarılı yerli dizi olarak gösterilen Bir Başkadır dizi incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Hükümsüz Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d