Skip to content

I Care a Lot Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

I Care a Lot Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; I Care a Lot film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

I Care a Lot Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Son yılların açık ara en iyi dizilerinden olan Game of Thrones’un Tyrion Lannister karakterleriyle izleyenleri mest eden Peter Dinklage ve Die Another Day, Gone Girl gibi yapımlardaki performansıyla isminden oldukça fazla söz ettiren Rosamund Pike Netlfix’in 2020 yapımı çok konuşulmaya aday yeni filmi I Care a Lot ile sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Türkiye’de 19 Şubat itibariyle yayınlanan film ilk günün ardından birçok olumlu yorum almayı başardı. Özellikle Rosamund Pike’ın oynadığı karakter ve performansı oldukça konuşulurken bana göre izleyenler için keyifli bir içerik çıkmış oldu. Kara-komedi temasıyla ilginç bir konuyu ele alan yapım yaklaşık 2 saatlik süresiyle evde bunaldığımız akşam vakitlerinde mantıklı bir seçenek haline geldi. Film konusu ve diğer detaylar şöyle:

Mutlaka Göz Atın: Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası

J Blakeson tarafından yazılıp yönetilen film Marla Grayson (Rosamund Pike) isimli bir kadına odaklanır. Mahkeme tarafından yaşlı bireylere atanan Marla, “yasal vasi” olarak bilinen hizmeti sağlamaktadır. Fakat yaptığı iş tam olarak hizmet mi etmektir? O konuda bazı şüphelerimiz var. Çünkü Marla evi, arabası kısacası yüklü mal sahibi olan yaşlı bireyleri harika konuşma yeteneğiyle kendi tarafına çekip mallarına el koymaktadır. Yaşlı kişiyi de zorla da olsa huzur evine götürmektedir.

I Care a Lot Film Konusu Yorumu

Marla bu zorlu görevi tek başına yapmaz. Sevgili-iş arkadaşı Fran’ın yardımıyla avını uzaktan seçen düzenbaz çetesi, gözüne yeni birini kestirir. Filmin heyecanlı kısımları bu noktadan sonra kendisini göstermeye başlar. Yalnız yaşayan Jennifer’ı listelerine alan ikili, harekete geçer. Fakat yaşlı kadın diğerleri kadar kolay yola gelmez. Çünkü arkasında güçlü bir çete vardır. Bu noktada ne yapacağını bilemeyen düzenbaz grubu zorlu anlar yaşar….

Filmin 10/10 olmadığını kabul etmekle birlikte son zamanlarda çıkan ve çok konuşulan filmlerden daha iyi olduğunu söylemek istiyorum. Başta Rosamund Pike olmak üzere senaryoda yer alan oyuncular akıcı ilerleyişe epey katkı sağlıyor. Dışarıdan bakıldığında oldukça durağan gözüken olaylar, içeriye girildiğinde sanıldığından daha çok keyif veriyor.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Farklı konuları ele alan yapımları her zaman takdir ettiğimi söylemişimdir. Bazı noktalar saçma, komik, gereksiz de gelse farklı bir olayla karşılaşmak bunları sık sık görmekten daha iyi bir durumdur. Bu sebeplerden dolayı filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. İyi seyirler…

I Care a Lot Oyuncu Kadrosu

 • Rosamund Pike – Marla Grayson
 • Peter Dinklage – Roman Lunyov
 • Eiza González – Fran
 • Dianne Wiest – Jennifer Peterson
 • Chris Messina – Dean Ericson
 • Isiah Whitlock Jr. – Lomax
 • Macon Blair – Feldstrom
 • Alicia Witt – Dr. Amos
 • Damian Young – Sam Rice
 • Nicholas Logan – Alexi Ignatyev
 • Liz Eng Liz Eng – Adelaide
 • Celeste Oliva – Dedektif

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son günlerin popüler filmlerine buradan ulaşabilirsiniz.

I Care a Lot Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: