Skip to content

I Know What You Did Last Summer Dizi Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

I Know What You Did Last Summer Dizi Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. I Know What You Did Last Summer dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

I Know What You Did Last Summer Dizi Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Amazon geçen yaz yayınladığı Wilds ve Panic’in ardından gençlik-gerilim projelerinde iddialı olabileceğini kanıtladı. Her ne kadar olumlu yorumlar kadar olumsuz görüşlerle de anılsa da bugünlerde Netflix’in de sık sık yaptığı ortalama senaryo-yüksek izlenme kriterine ulaşmayı bildi. Hal böyle olunca da platform yeni zarlar atarak yolculuğuna devam edeceğinin sinyallerini vermiş oldu. Ve karşımıza geçmişi 1997 yılına dayanan ve benzer konseptli filmden uyarlanan yeni korku-gerilim-gençlik üçlemesiyle çıktı.

I Know What You Did Last Summer’ı 90’ların bayat slashler içeriklerinden biri şeklinde özetlemenin yanlış olmayacağını belirtmekle birlikte yine de Amazon’un girişmiş olduğu işe saygı duyduğumu eklemek istiyorum.  Netflix ve diğer platformların benzer türdeki ürünlerinin sayısını arttırdığını ve en nihayetinde de dizi dünyasının gelişimine katkıda bulunduğunu düşünecek olursak, Amazon’un arka planda kalmış bir slasherı günümüz dünyasının ögeleriyle süsleyerek nispeten başarılı iş çıkarttığını görebiliyorum. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

I Know What You Did Last Summer Dizi Konusu

Yönetmenliğini Craig William Macneill’ın üstlendiği I Know What You Did Last Summer, izleyenleri mezuniyet coşkusuna bürünen genç bireylerin parti görüntüleriyle başlamaktadır. Uyuşturucular, alkoller, dans görselleri ve cinsel ilişkiler olarak klişelere imza atan dizi Lennon ve Allison isimli ikiz kardeşlerin izinden devam eder. Her zamanki gibi biri daha çekingen, utangaç kişiye hayat verirken diğeri ise partinin ana elemanı, gecenin dinamizm yüküdür. Allison’ı önce uyuşturucuya sonra da sevdiği kişiye açılmasına zorlayan Lennon, grubuna liderlik ederken kardeşinin yaralarını deşmektedir.

Prime Video’nun bir diğer yeni ürünü: The Manor

En nihayetinde partide olan partide kalır mottosu hüküm sürse de gecenin sonunda Allison ölecektir. Çünkü Lennon’ın kullandığı araba Allison’u üstünden geçecektir. Ve arkadaş grubu gerçekleştirilen ölümü doğru bir şekilde bildirmek yerine kaza süsü verecek. Ve Allison’un hiçe sayacaktır. Lennon tam anlamıyla yıkıma uğrayacak. Ve kardeşinin kayaya çarpıp düştüğü yalanını aklından çıkaramayacaktır.

I Know What You Did Last Summer, oldukça basit bir öncülle ilk bölümlerini harcarken tarihleri 1 yıl ileriye sarar. Kasabadaki son durumun ne olduğu, aile bireylerinin nereye dağıldığı gibi belli başlı soruların cevapları alınır. Yalnızlık, öfke, korku gibi problemler Lennon’ın peşine bırakmaz. Ve bugünlerde de kendisini rahatsız eden gelişmeler yaşamaktadır. Odasındaki aynada “geçen yaz ne yaptığını biliyorum” benzeri yazıların yanı sıra kasabada ölüm sayıları artmaya başlamaktadır. Ve görünüşe göre birileri kasabaya musallat olacaktır… Ve bu noktada sizleri bazı sürprizler beklemektedir. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 5,3 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Madison Iseman – Lennon/Allison
  • Brianne Tju – Margot
  • Ezekiel Goodman – Dylan
  • Cassie Beck – Courtney
  • Brooke Bloom – Clara
  • Bill Heck – Bruce
  • Ashley Moore – Riley
  • Sebastian Amoruso – Johnny
  • Fiona Rene – Lyla

I Know What You Did Last Summer Dizi Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: