Skip to content

İhanetin Beş Yüzü Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İhanetin Beş Yüzü Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. İhanetin Beş Yüzü dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

İhanetin Beş Yüzü Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Gone for Good incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

The Woods, El inocente, The Safe ve The Stranger. Belirtmiş olduğum 4 dizinin kendine has dinamikleri, olay akışı olduğu gibi diğer pek çok ortak noktası da bulunmaktadır. Ortak nokta kavramının kaynağı ise dünyaca ünlü yazar Harlan Coben ismiyle ortaya çıkmaktadır. Çok eski yıllarda kaleme aldığı The Woods, El inocente, The Safe ve The Stranger gibi eserlerini, beyaz perdeye ya da dizi dünyasına sunmuş. Ve beraberinde de milyonlarca izlenme rekoruna ve pek çok ödülü getirmiştir.

Diğer yeni dizilere buradan ulaşabilirsiniz.

Her yazarın kendisini simgelediği imza vuruşları olduğu gibi Harlan Coben’in de benzer bir şeması bulunmaktadır. Yukarıda bahsetmiş olduğum dizileri izleyenlerin, yazar hakkında tahminlerde bulunması muhtemeldir. Ancak henüz tanışmayan izleyenler için Coben’i kapalı kutu şeklinde tanımlamak yanlış olmayacaktır.

İhanetin Beş Yüzü Dizi Yorumu

Gizemli kişilerin gizemli kayboluşlarını merkezine alan, çözülmemiş veya çözülemeyen vakaları inceleyen, çeşitli örme teknikleriyle hiç tahmin etmediğiniz noktadan sıra dışı bir cinayet, intihar efekti yaratan ve karakterler üzerinde etkileyici tanımlamalar uygulayarak kendi yakınınız gibi hissetmenize yol açacak bir imza tekniğine sahiptir. Gizem-gerilim konseptiyle size baskı kurmakla kalmayıp tam anlamıyla domine eden mükemmeliyetçi bir duruşu bulunmaktadır. Sonuç olarak Coben anlatılmakla bitmez. Ancak yazar ile henüz tanışmayan bireylerin İhanetin Beş Yüzü ile iddialı bir selamlaşma gerçekleştireceğini de belirtebiliriz.

13 Ağustos 2021‘de başta Netflix olmak üzere diğer çevrim içi platformlarında da yayınlanan İhanetin Beş Yüzü, yukarıda bahsetmiş olduğum dizi-yazar dinamiklerinden faydalanmaktadır. Gizem-gerilim hikayesinin merkezine de henüz 30’lu yaşlarında olan Guillaume Lucchesi isimli bireyi alır. Gerek dış görünüşü gerek alt metinleriyle “sorunlu-bunalımlı” imajını ekranlara taşıyan genç birey, bizleri haksız çıkarmamaktadır. Kısa süre önce Sonia isimli sevgilisini ve devamında da Fred isimli kardeşini kaybeden Lucchesi için umut kırıcı bir gelecek cereyan etmektedir.

Amazon’un zombi türündeki yeni dizisine göz atın: S.O.Z Soldados o Zombies

Geçen 10 yıllık süre diliminde yaşam mücadelesi veren Lucchesi, yeni bir hayat için kollarını sıvadığı görülmektedir. Sonia’nın hatırasını Judith isimli yeni bir sevgiliyle kutlarken eski “sorunlu” halinin ortadan kaybolduğunu ispatlamaktadır. Ancak bu kez de annesi kansere yenik düşecek ve kız arkadaşı Judith de ortadan kaybolacaktır. Guillaume Judith’in ani kayboluşunun perde arkasında yatan sırları araştırmaya başladığında, kendi hayatını değiştirecek gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalacaktır.

Spoiler vermemek için kendimi zor tuttuğumu belirtmekle birlikte anlatılan hikâyenin sıra dışı kavramlara çıkacağını söylemeden de geçemeyeceğim. Sonia ve Fred’in ölüşü ile (!) başlayıp devamında da Judith’in ortadan kaybolmasıyla alevlenen hikâyede arkası kesilmeyen gizemli ögeler bulunmaktadır. Lucchesi’nin neredeyse hayal dünyasında yaşadığı ve yakındaki kişilerin pek de masum olmadığı görülmektedir. Kaçırmayın!

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Disparu à jamais mini dizisinde görev alan diğer isimler:

  • Finnegan Oldfield – Guillaume Lucchesi
  • Bojesse Christopher – Jo Ostertag
  • Garance Marillier – Sonia
  • Nicolas Duvauchelle – Fred
  • Nailia Harzoune – Judith
  • Grégoire Colin
  • Guillaume Gouix
  • Tómas Lemarquis

İhanetin Beş Yüzü Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: