Skip to content

İki Anne, İki Kız Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi – Madre Solo hay Dos

İki Anne, İki Kız Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; İki Anne, İki Kız Dizi konusu, yorumu Daughter from Another Mother incelemesi, Netflix eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

İki Anne, İki Kız Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi - Madre Solo hay Dos

Netflix’in komedi ve dram türündeki Meksika yapımı dizisi İki Anne, İki Kız (Madre Solo hay Dos) 20 Ocak itibariyle izleyenlere sunuldu. Toplam 9 bölümden oluşan dizisinin bölümleri ortalama 35 dakikadan oluşurken, yer yer güldüğünüz yer yer ise dramın doruklarını yaşadığınız bir hikaye sizlerle buluşmuş oldu. Doğumdan sonra bebekleri karışan 2 annenin eğlenceli hayatlarına şahitlik ettiğimiz dizinin yönetmenliğini Kenya Marquez, Sebastian Sarinana gibi isimler yaparken senaristliğini Carolina Rivera gerçekleştirdi. İlk günün sonunda trende girerek büyük bir başarı yakalayan yapımın diğer detayları şöyle:

İlginizi Çekebilir: The African Doctor

Dizi, sosyal ve ekonomik açıdan birbirinden tamamen farklı iki hamile kadının tanıtılmasıyla başlıyor. Ana (Ludwika Paleta) oldukça lüks hayat tarzıyla ön plana çıkarken hamileliğin son dakikalarını yönetmekte olduğu şirketin işleriyle geçiriyor. Güzel -kokoş- giyimi ve titiz davranışlarıyla çevresindekilere nefes aldırmazken doğum vaktinin geldiğini anlıyor. Özel şoförüyle planladığı hastaneye doğru yola koyuluyorlar fakat yoğun trafiği atlıyorlar. Bu sebeple kendisine göre varoş denilebilecek bir hastanede doğum yapması gerekiyor.

İki Anne, İki Kız Dizi Yorumu

Başrolü omuzlarında taşıyan diğer isim ise Mariana (Paulina Goto). Okuduğu okulda devamsızlıktan sınava girememenin itirazını yaptığı sırada doğum vaktinin geldiğini anlıyor. Eski sevgilisiyle yaşadıkları ilişkinin ardından hamile kalan genç kız, doğumu anneannesinin yardımıyla evde gerçekleştirmeyi planlarken olaylar istediği gibi gerçekleşmiyor ve Ana’nın gittiği hastaneye gitmek zorunda kalıyor. Bu gelişmelerden sonra hemşire ufak (!) bir hata yapıyor ve bebekler karışıyor.

IMDb: 6,4

İlerleyen bölümlerde iki kadın arasındaki ilişkiler epey değişirken izleyenlere komedi dolu anlarla buluşmak kalıyor. Dizi birkaç kişinin oylarıyla IMDb tarafından oldukça düşük bir puana layık gösterilirken birtakım olumsuz eleştirilere maruz kalıyor. Ne hakkında olumsuz düşünüldüğünü bilmemekle birlikte; sıkıldığınız zamanlarda rahatlıkla açıp izleyebileceğinizi belirtmek istiyorum. İyi seyirler…

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son günlerin popüler dizisi Lupin incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

İki Anne, İki Kız Konusu, Yorumu ve İncelemesi – Madre Solo hay Dos yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: