Skip to content

İkizler Projesi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

İkizler Projesi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; İkizler Projesi film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix Gemini Man yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, ayrıca özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

İkizler Projesi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Henry Brogan (Will Smith) bir zamanlar Deniz Kuvvetleri’nin en iyi nişancılarından birisiydi. İsmi ve hedefleri ile tanınan Henry yıllar sonra, DIA için yeni bir mesleğe soyundu. Savunma İstihbaratı Teşkilatı (DIA) ile tetikçi, sözleşmeli katil haline geldi.

Böylece geceleri uykularını etkileyen, 72 kişinin ölümüne sebep oldu. Ancak üstlerinden gelen son görev ile artık geceleri uyuyamadığını ve aynaya bakamadığını fark etti. Çünkü ateşlediği son mermi, küçük bir kızın yanı başından geçmişti. Böylece emeklilik sürecini harekete geçirmeye karar verdi. Diğer detaylar şöyle:

Mutlaka Göz Atın: Gölge ve Kemik

Bu meslek için başarılı sıfatı ne kadar doğrudur bilinmez ancak Henry nişancılık konusunda olağan üstü bir iş çıkartmaktadır. Güvenilir ve üstlerine sadık kişiliğiyle ön plana çıkarken sağlam duruşu dikkat çeker. Emekli olmaya karar verdiğinde; hiç beklemediği bir olay gerçekleşir. Çünkü bugüne kadar güvendiği kişiler, onun canını almaya gelmektedir.

İkizler Projesi Film Yorumu

Teşkilat Henry’i öldürmek üzere bir araya gelirken ellerindeki en güçlü silahı yollamaya karar verir. Bu silah ise Henry’nin kendi DNA’sını taşıdığı klonu Junior’dur. Teşkilat 25 yıl önce Henry’den habersiz onun DNA’sını kullanmış ve zor durumlar için Henry’nin klonunu oluşturmuştur. Böylece Henry ve klonu arasındaki ölesiye mücadele başlamış olur.

İlgi çekici bir senaryo ve başarılı oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Gemini Man pek çok noktasıyla göze hitap eder. Kullandığı teknoloji ile Henry’ler arası geçişi başarıyla izleyene yansıtırken heyecan seviyesini doruklara çıkartır. Her ne kadar geçmiş yıllardaki sahnelerde itici gözüken görsel efektler yer alsa da genel hatlarıyla pozitife yakın bir duruş sağlar. (bilgisayar oyunu hissi verebilir)

Sonuç olarak aksiyon ve dövüş sahnelerinin sık yaşanmasıyla coşkunun arttığı; görsel açıdan bazı aksaklıkların olduğu ve bu sahnelerin kısmen olumsuz durum oluşturduğu bir film sizleri bekliyor. Açıkçası ben beğendim. Bilgisayarı oyunu eleştirisine katılmakla birlikte Will Smith’in etkileyici duruşunun getirisiyle pek takılmamaya çalıştım. Son karar sizin….

IMDb: 5,7

Gemini Man Oyuncuları ve Karakterleri

  • Will Smith – Henry Brogan / Junior
  • Mary Elizabeth Winstead – Danny Zakarewski
  • Clive Owen – Clay Verris
  • Benedict Wong – Baron
  • Douglas Hodge – Jack Willis
  • Ralph Brown – Del Patterson
  • Linda Emond – Janet Lassiter

İkizler Projesi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi – Gemini Man yazı sonu. Diğer içeriklerden haberdar olmak için siteye abone olmayı unutmayın. Öyleyse sizlere keyifli seyirler…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: