Skip to content

İnanılmaz Soygunlar Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İnanılmaz Soygunlar Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. İnanılmaz Soygunlar belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

İnanılmaz Soygunlar Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Soygun kelimesi başlı başına ilgi çekici bir kelime. La casa de papel, Sihirbazlar Çetesi, The Vault, İçerideki Adam, Inception ya da şu an için aklıma gelmeyen pek çok yapım başrolüne “soygunu” alarak geniş sinema pazarında önemli bir kitleye hitap ediyor. Aksiyonu, heyecanı, akıllıca kurguları harmanlayarak paranın, bilginin çalınmasına ortak olmamıza yardımcı oluyor. Soygun sonucu halihazırda bir grup insan hüzünle geceyi tamamlasa da -nedense- soyan, çalan grup biz izleyenlerin tuttuğu taraf haline geliyor.

Netflix’in diğer orijinal belgesellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sebeple orijinal ismi Heist olan yeni Netflix belgesel dizisi de başlangıç itibariyle odağı üstüne çekmeyi başarıyor. İntrosundan da anlaşılacağı üzere farklı konumlarda gerçekleştirilen birden fazla soygunun altyapısını ve sonucunu ekrana taşıyor. Dışarıdan bakıldığında oldukça sıradan gözüken bireylerin; dahice kurguladığı planları gün yüzüne çıkartarak bir tarafın üzülmesine sebep oluyor. Üstelik kurgusunu geçtiğimiz aylarda yayınlanan Bu Bir Soygundur: Dünyanın En Büyük Sanat Hırsızlığı belgesel dizisinden de kat kat iyi lanse ediyor. Diğer detaylar şöyle:

İnanılmaz Soygunlar Belgesel Dizi Yorumu

Yukarıdaki giriş cümlelerinde Heist’in mercek altına aldığı konuları üstünkörü belirtsem de içerikte vaat edilen olayların beklenenden daha çekici olduğunu belirtebiliriz. Sex Magick Money Murder, The Money Plane ve The Bourbon King gibi başlıklarla karşımıza çıkar. Ve belgesel, üç farklı kişinin üç farklı vurgununa ön ayak olmaktadır. Öyle ki her birinde farklı planlar, kurnazlıklar cereyan etse de hepsinin ortak bir noktası bulunmaktadır.

Örneğin ilk bölüm 30’dan fazla takma adı olduğu ön görülen defalarca hırsızlık ve benzeri suçlarla kendisinden söz ettiren Roberto Solis’in Las Vegas kumarhane vurgununa odaklanmaktadır. Kaldı ki görüntüler birebir gerçekliğiyle bizlerle buluşur. Konuk ve birkaç tanığın yanı sıra canlandırma tekniği de ekranlara taşınmaktadır. Akabinde de adalet süreci izleyenin karşısına çıkar. Bir diğer bölüm havaalanı vurgununa… Bir diğeri bölüm de dünyanın en pahalı bourbon vurgununa ışık tutmaktadır.

Nihayetinde Heist ile kazanan yine Netflix oluyor. Sosyal medyada sıkça gördüğümüz “Netflix hakimiyeti” kavramı Heist benzeri içeriklerle de devam edecek gibi gözüküyor. Etkileyici ve sıra dışı olayları bir araya getirerek başta görsellik akabinde de ilgi çekicilik kriterleriyle süslemeyi başarıyor. Bu noktada da en büyük övgü Two Distant Strangers ile efsaneler yaratan yapımcı Dirty Robber’ı işaret ediyor. Bizlerin Türk dizi ve sinema dünyasında pek de alışık olmadığımız bir konsepti inşa etmesinin yanı sıra platformdaki diğer belgesellerden farksız bir bütünlük yaratarak içerikteki başarının sırrını ortaya koyuyor. Ola ki gereksiz kurgulardan, saçma animasyonlu aksiyonlardan, aşkı hissettirmeyen romantizmlerden sıkıldıysanız; Heist ile eğlenceli ve potansiyeli yüksek bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Şans vermenizi tavsiye ederim. Sonuç olarak: 7,5/10. İyi seyirler.

Belgesel dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Heist Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: