Skip to content

Industry Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Industry Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Industry dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Industry Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

HBO’nun çok konuşulan yeni dizisi Industry ile karşınızdayım. 9 Kasım’da yayınlanan ilk bölümün ardından geçtiğimiz günlerde dizinin ikinci bölümüyle buluştuk. Hafta hafta gelen yeni bölümleriyle izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattıran dizi 8 bölümden oluşacak. Mickey Down ve Konrad Kay’in yarattığı HBO dizisinin ayrıntıları şöyle:

Dizi, belki de çoğumuzun aşina olduğu bir sahneyle başlıyor: işletmenin patronu, okullarından yeni mezun olmuş onlarca adaya bir konuşma gerçekleştiriyor. Hepsinin stajyer olarak nitelendirebileceğimiz bir süreçte olduğunu ve oyunun sonunda sadece bir kısmının bu işi alacağını belirtiyor. Böylece onlarca kişi Londra’nın keskin finans sokaklarına adımını atmış oluyor.

İlginizi Çekebilir | 13 dakikalık kısa film: If Anything Happens I Love You

Konu başta Harper olmak üzere; Yasmin, Gus, Robert gibi birbirinden farklı karakterler etrafından şekilleniyor. Londra’nın Pierpoint & Co isimli bankasında işe başlayan adaylar finans dünyasında kalıcı olmak için kendilerine verilen görevleri yapmalı ve diğer kişilere en iyinin kim olduğunu göstermeliler.

Dizinin güncel IMDb puanını görmek için tıklamanız yeterli.

Industry Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Dizide yer alan oyunculardan birkaçı:

  • Myha’la Herrold – Harper Stern
  • Marisa Abela – Yasmin
  • David Jonsson – Gus
  • Harry Lawtey – Robert
  • Ken Leung – Eric

Açıkçası son zamanlardaki en büyük hayal kırıklığını bu dizi ile yaşamış oldum. Fragmanın yayınlanmasının ardından artan büyük beklentim, 2 bölüm sonunda yerini bulmadı. Finans sektörünün içinde yaşanan gerçek gelişmeleri tam bilmemekle birlikte yine de bazı noktaların çokça havada kaldığını hissettim. Diziye devam edecek miyim? Evet edeceğim fakat bu, heyecanla beklediğim veya sonunda gerçekten ne olacağını merak ediyorum şeklinde algılanmasını istemem.

İşleyişi her ne kadar beğenmesem de her karakterin içinde yatan birbirinden farklı entrika ve sürprizler var. Dizinin kendine çekmesindeki tek neden bu olabilir. Ve benim de kalan bölümleri izleyecek olmamdaki tek cezbedici sebebin bu olduğunu söyleyebilirim. İyi seyirler…

Industry ile ilgili diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Viking Lagertha’nın başrolünde olduğu diziye göz atın: Big Sky

Industry Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: