Skip to content

İnsanın Krallığı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İnsanın Krallığı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. İnsanın Krallığı dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

İnsanın Krallığı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in 13 Ağustos itibariyle piyasa sürdüğü Arjantin ortak yapım dizisi İnsanın Krallığı’nda; din, siyaset, cinayet ve polisiye gibi hem birbirleriyle epey ilişkili hem de birbirlerinden oldukça uzak gözüken konu bütünlüğü işleniyor. Laik ve dindar kavramlarını derinlemesine inceleyen, bu incelemeyi gerçekleştirirken de suikasta kurban giden bir bireyin soruşturma mücadelesine ortak olmamıza ön ayak oluyor.

Son günlerin diğer bir popüler dizisi: Brand New Cherry Flavor

Ve bu siyasi gerilimin merkezine de Emilio isimli bir papazı yerleştiriyor. Yakın arkadaşı Armando’yu başkanlık mitingi sırasında suikasta kurban veren Emilio, böylece “potansiyel başkan” konumuna yerleşiyor. Halihazırda televizyon yazarlığı yapmasının yanı sıra bölgenin sevilen papazlarından biri olan beyefendi, İnsanın Krallığı dizisinde mercek altına almamız gereken en önemli kişi olacağının sinyallerini de gecikmeden sunmuş oluyor. Çünkü çalkantılı geçmişi ile bugünün potansiyel başkanı olma arasında bir savaş vermesi gerekiyor.

İnsanın Krallığı Dizi Yorumu

Arjantin’in krallık ideolojilerinden görseller sunan içerikte, din ve siyasetin çarpık birleşimi gözler önüne serilirken başta Emilio devamında da Candia’nın bakış açıları bizlere ulaşıyor. Candia suikast davasını üstlenen dedektif rolüyle göz kamaştırmayı başarıyor. Yaratıcılığını Marcelo Pineiro ve Claudia Pineiro’nun üstlendiği The Kingdom ile cereyan eden ana tema siyaset ve cinayet gibi gözükse de ahlak, etik, aile draması gibi pek çok yan konusu ile hikâye süslenmeye devam ediyor.

Netflix’ten yeni bir dizi: İhanetin Beş Yüzü

Entrikalar, komplolar, suikastlar ve en geniş şekliyle ülkeleri yok eden veya yok etme potansiyeli taşıyan din-siyaset kavramını cesurca işleyen İnsanın Krallığı, son dönemde vizyona giren “vurgulayıcı, baskın” içerikler arasına ismini yazdırmayı başarıyor. Oyuncu kadrosu ile güçlü kimyasını hissettirmesinin yanı sıra yavaş başlayıp soluksuz ilerleyen akışı ile dinamik bir hikâye vaat ediyor. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,5

El Reino dizisinden görev alan diğer isimler:

 • Diego Peretti – Emilio Vázquez Pena
 • Joaquín Furriel – Rubén Osorio
 • Mercedes Morán – Elena Vázquez Pena
 • Chino Darín – Julio Clamens
 • Alfonso Tort – Oscar
 • Nico García – Remigio
 • Patricio Aramburu – Pablo Vázquez Pena
 • Peter Lanzani – Tadeo Vázquez Pena
 • Nancy Dupláa – Roberta Candia
 • Vera Spinetta – Ana Vázquez Pena
 • Victoria Almeida – Magdalena Vázquez Pena

İnsanın Krallığı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: