Skip to content

Into the Night Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Into the Night Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Into the Night dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Into the Night Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Into the Night dizi incelemesinde bazı spoiler alanları bulunmaktadır.

Into the Night, çoğu bireye pandeminin ilk aylarını hatırlatır. Ne olup bittiğini idrak edemediğimiz ve bir sebepten dolayı evlere tıkıldığımız zaman aralığında, Netflix kataloğunda yer edineceğini öğrendikten sonra soluksuz izlediğimiz -belki de- ilk dizilerden birisidir. Hal böyle olunca da bizde oluşturduğu etki, oluşturduğu ambiyans nispeten farklı hissettirmektedir. Hele ki konusu gereği “kaçış” temasını işlemesiyle birlikte pandeminin ilk günlerinin korkulu rüyasıdır.

Bizleri, sebebi bilinmeyen kozmik olaylar nedeniyle güneş ışığının ölüme işaret ettiğini inandıran Into the Night, bir grup insanın güneş ışığından kaçış hikayesine odaklanmaktadır. Ne olduğu belirsiz bir diğer doğal gelişmeyle, güneşe bakanın öldüğü, güneş enerjisini hissedenin hayata gözlerini yumduğu kısacası güneş ve gün ışığının olumsuz etki yarattığı bir durumu işaret eder. Bu sebeple de oldukça dinamik bir konsepte sahiptir. Halihazırda benimsemiş olduğu güneş sorunsalının yanı sıra sonu gelmeyen potansiyellere, arkası kesilmeyen gizemli karakterlere sahiptir.

Ve bu güneşten kaçış konseptini gerçekliğe dönüştürdüğü sekans aralıkları, bir uçak yardımıyla sağlanmaktadır. İtalyan bireylerden, Türk’e, Fransız’dan Belçikalıya kadar pek çok milletten pek çok farklı karakterin bir arada olduğu bir hikâye yaratılmaktadır. Hikâyenin öncülerinden birisi de Terenzio isimli NATO üyesidir. Havaalanına girdiği andan itibaren bir telaş, bir panik duygusuyla dikkat çekmektedir. Özellikle batı ülkelerine gidecek bir bilet aramasıyla da konseptin ilk kıvrımını yaratmış olur. Geniş kaynaklardan aldığı haberlere göre güneşin gerçek anlamda öldürücü kriteri bulunmaktadır.

Into the Night Dizi Konusu

Nihayetinde Terenzio aradığı batı biletini bulamasa da Moskova’ya giden bir uçağa silah yardımıyla giriş yapar. Bir elin parmaklarını geçmeyen kişideki uçakta, yukarıda bahsetmiş olduğum farklı karakterler bizlerle buluşmuş olur. Akabinde Terenzio’nun pilotu zorlayıp uçağı batıya uçurmasını emrettiğinde, ilk kargaşa da ortaya çıkar. Sonucunda herkes bir şekilde Terenzio’ya güvense de çatlaklıklar, karşı çıkışlar, problemler belirecektir.

Netflix’in bir diğer başarılı dizisi: Dalış Kulübü

Into the Night, Netflix Belçika’nın ilk orijinal içeriği olmasına ilaveten son derece başarılı, son derece güçlü bir bilim-kurgu, gerilim dizisidir. Genel hedef her gün her saat güneşten kaçarak uçak ile seyahat etme formatı olsa da bilim-kurgunun yanına eklenen anlık gerilim sekanslarıyla doludur. Kimisi kimisinin terörist olduğunu iddia etmekte, kimisi uçakta bir katil olduğunu belirtmekte, birisinin daha çok yemek yediği ya da en başında Terenzio’nun yalan söylediğini… Bu sebeple sonsuz potansiyele sahiptir. Sonu gelmeyen entrikalara, nefes kesen uçak sahnelerine, ucu ucuna kaçılan güneş ışıklarına… Mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 6,5/10. (2.sezon yakında!)

IMDb: 7,1 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Yönetmen: Inti Calfat
  • Pauline Etienne – Sylvie Bridgette Dubois
  • Laurent Capelluto – Mathieu Daniel Douek
  • Mehmet Kurtulus – Ayaz Kobanbay
  • Babetida Sadjo – Laura Djalo
  • Jan Bijvoet – Richard ‘Rik’ Mertens
  • Stefano Cassetti – Terenzio Matteo Gallo
  • Vincent Londez – Horst Baudin
  • Regina Bikkinina – Zara Oblonskaya
  • Alba Gaïa Bellugi – Ines Mélanie Ricci

Into the Night Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: