Skip to content

Invasion Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Invasion Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Invasion dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Invasion Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Apple TV+’ın 22 Ekim’de izleyici karşısına çıkarttığı Invasion, Yemen’deki bir çölden görüntülerle başlamaktadır. Okyanusun uçsuz bucaksız görüntüsü bu kez turuncuya boyanırken sonsuzluğun ortasında bir adam bulunmaktadır. Gökyüzünde gerçekleşen -ve doğal olmayan- bir patlama yüzünden çöldeki kumlar onu hapsedecektir.

Invasion, çöldeki zavallı çiftçiyi bir kenara bırakıp hedefini ABD’nin ışıltılı Oklahoma sokaklarına çevirdiğinde karşımıza kasaba şerifliğine 45 yılını veren John Bell Tyson’ı çıkartmaktadır. Kendisi bugünlerde emeklilik gününü bekleyen emektar bir kişidir. Son günlerinin sakin ve huzurlu geçmesi beklense de kasabadaki sakinlerden birinin arabası çalınmıştır. Bell, araba hırsızlığını ve olası şüphelileri araştırırken kendisini dönüm sayısı kestirilemeyen, tepesinde kargaların eksik olmadığı ve ortasında da kara deliğe benzer beyaz bir tabakanın olduğu mısır tarlasında bulacaktır.

Küçük kasaba yaşantısından Long Island’ın banliyö sokaklarına geçişimizi sağlayan aile de Malik aile bireyleri olacaktır. Karı-koca ve iki tatlı çocuğun bir arada yaşadığı evde, evin babasının eşini aldatmasının yanı sıra daha ciddi gelişmeler yaşanmaktadır. Görünüşe göre çocukların gittiği okulda bir salgın cereyan etmiş. Ve hemen herkesin burnundan kanlar gelmeye başlamıştır. Ancak evin küçük oğlu Luke hariç. Doktor onun için “seçilmiş kişi” diyor.  Okul ve aile bireylerinin büyük telaşının ardından evlere dağılan çocuklar, gecenin ilerleyen saatlerinde elektrik kesintisi, sarsıcı bir deprem ve bütün banliyöye yayılan yangına şahit olacaktır.

Invasion Dizi Konusu

Hikâyeye yön verecek son ise Japonya Tokyo’dan Kaptan Murai’dir. Görünüşe göre kendisi JASA ile yıllardır çalışan son derece başarılı bir astronottur. Ve yine bugünlerde yeni görevi için hazırlıklar yapmaktadır. “Güneşin doğuşunu izleyememek” şeklindeki buruk tavırlarıyla kalkışa geçer. Fakat bölümün sonunda uzay mekiğinde patlama yaşanacaktır. Birileri bizi izliyor…

Zombi dünyasını merceğine alan yeni Syfy dizisi: Day of the Dead

Apple TV+’ın en yeni projesi Invasion, 4 farklı yaşam ile halihazırda hepinizin tahmin ettiği bir doğaüstü gelişmeyi merkezine alıyor. Uzaylı istilası. Burunları kanatan, çöldeki kumların birer canavara dönüştüren, patlamalar gerçekleştiren uzaylı istilası konseptiyle “dünyanın sonu” hakkında izlenimler sunarken farklı yaşam kriteriyle farklı dünyalara odaklanarak etkileyici bir portre sunuyor.

3 bölüm itibariyle uzaylılar hakkında spesifik bir görüntü, frekans, anı ortaya sunmamasına karşılık varlığı ile yeryüzündeki insanları rahatsız eden -hatta öldüren- doğaüstü gelişmelere tanıklık etmemize yardımcı oluyor. Dünyadaki yaşamların bir bir sona erdiği ve insanoğlunun çaresizliği ile yaşam mücadelesi arasındaki ince çizgide görseller sunuyor. Bakalım sezonun kalan bölümleri bizlere neler gösterecek? Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 6,1

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Azhy Robertson – Luke Malik
  • Tara Moayedi – Sarah Malik
  • Daisuke Tsuji – Kaito Kawaguchi
  • Billy Barratt – Casper Morrow
  • India Brown – Jamila Huston
  • Cache Vanderpuye – Alfie Ademura
  • Louis Toghill – Darwin Charles

Invasion Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: