Skip to content

Invisible City Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Invisible City Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Invisible City dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, Cidade Invisível analizi, IMDb, fragmanı, aynı zamanda yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Invisible City Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan fragmanlarıyla izleyenlerin merak duygusunu epey arttıran Netflix Brezilya dizisi 5 Şubat’ta yayınlandı. Cidade Invisível orijinal adıyla karşımıza çıkan Invisible City içerdiği temayla türünün benzerlerini geride bırakmayı başardı. Fantastik, dram, suç aklınıza gelebilecek her türlü entrikayı içinde barındıran dizi ilk sezonuyla geçerli not aldı. Diziyle ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Mutlaka İzleyin: Ateşböceği Yolu

Mistik temalı yapımları izlemekten keyif alıyorsanız, büyük ihtimalle doğru yerdesiniz. Çünkü Invisible City bir yandan yaşanan gizemli cinayetin arkasında yatan sırları açığa kavuşturulurken bir yandan da Brezilya efsaneleri olarak nitelendirilen karakterler üzerinden seyir akışına devam eder.

Invisible City Dizi Konusu Yorumu

Dizi karanlık ve sessiz bir sahneyle başlar. İki adam bir kuşu avlamak üzere ıssız bir ormana girer. İki arkadaştan biri kuşu vurarak öldürür fakat kuşun ölümünden sonra kendisi de hayata gözlerine yumar. Çünkü Brezilya efsanelerinde yer alan -ters ayaklı ve kafasından ateşler çıkan- bir karakter, ormana zarar verdiği için intikamını alır. (Brezilya folklorunda ismi Curupira olarak geçermiş, merak edenler buraya tıklayıp bakabilir.)

Dakikalar sonra aynı ormanda farklı kişilerin yer aldığı bir partide, ormana büyük ilgi duyan bir kadın ölü bulunur. Dizinin temellerini oluşturan bu ölüm, başroldeki polis Eric’in karısıdır. Bu gizemli ölümün ardından Eric’in kafası epey karışmış bir hal alır. Sahneler ve bölümler ilerledikçe yukarıdaki efsaneye benzer karakterler kendisini gösterir. (Saci, Tapire-iauara …)

IMDb: 7,1

Bu yorumu okuyan bazı okurların yazıyı çoktan terk ettiğinin farkındayım. Fakat dizinin ilginç konusu beni bu yorumları yazmama sebebiyet verdi. Ve ilginç teması -nedense- benim de ilgimi çekmeyi başardı. Aslına bakıldığında çok övülecek veya bayıla bayıla izlenecek bir dizi değil. Fakat heyecanlı ilerleyiş “acaba daha sonra ne olacak” sorusunu harekete geçirirken bir solukta bitirebileceğiniz hal aldı. Sonuç olarak bence şans vermelisiniz. Yine de karar size kalmış, görüşmek üzere…

Invisible City Oyuncu Kadrosu

  • Marco Pigossi – Eric
  • Alessandra Negrini – Inês
  • Jéssica Córes – Camila
  • Julia Konrad – Gabriela
  • Tainá Medina – Fabiana
  • José Dumont – Ciço
  • Victor Sparapane – Manaus
  • Samuel de Assis – João
  • Thaia Perez – Januária
  • Kauã Rodriguez – Baqueta

Ayrıca dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in popüler dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Invisible City Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: