Skip to content

İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizileri

İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizileri isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizileri, İş dünyasına hitap eden iyi k-dramalar, business konseptli en iyi diziler, IMDb puanları, konuları, fragmanları soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizileri

K-Dramaların artık çok daha popüler çok daha izlenebilir seviyeye ulaştığı herkesin malumu!

Özellikle uzun soluklu dizi arayanların bir numaralı tercihleri arasında yer almasına ilaveten bugünlerde Avrupa ve ABD nezdinde hayata dönüştürülen eşsiz hikayelerden de farksız olmadığı görülmektedir.

Bilim-kurgudan romantizme, maceradan iş dünyasına kadar sayısız senaryoyu bizlere ulaştıran Kore dizilerinin gelişimini takdir etmekle birlikte yenilikleri, kurguları, özgünlükleri ile de göz kamaştırmayı başarmaktadır.

Lafı daha fazla uzatmadan… İşte karşınızda sizler için hazırladığımız, İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizileri. Unutulan, arda kalan pek çok dizi olabilir. Görüş ve önerileriniz için, sizleri yorumlar kısmına davet ediyoruz. Öyleyse keyifli okumalar.

İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizileri

Aşağıdaki listede herhangi bir sıralama ölçütü kullanılmamaktadır.

Money Game / Meonigeim

IMDb: 8,0

ABD, Afrika veya Avrupa bülteninde sıkça karşılaştığımız “bankacılık” sektörü bu kez Kore’den, Money Game ile gerçeğe dönüşüyor. İflasın eşiğine gelen yırtıcı karakterlerin hem hayata tutunuş çabasına hem de kişisel hayatına yön veren Money Game; finans, bankacılık ve dram temasıyla izlemeyi hak eden içerikler arasında yer alıyor.

Misty / Miseuti

IMDb: 8,2

Diğer bir dizi… Misty, dışarıdan bakıldığında daha çok suç-polisiye benzeri bir hikâyeye ışık tutuyor gibi gözükse de işin derinliklerinde haber programında spikerlik yapan genç bir kadının etrafında dönüyor. Kariyer odaklı, hırslı, işini seven benzeri başlıklarla yola çıkan hikâye, dizilerin olmazsa olmazı olan cinayet perspektifinden yararlanmaktan geri kalmıyor.

Diğer k-drama önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Start-Up / Seutateueob

IMDb: 8,1

Yönetmen Oh Choong-Hwan’ın geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürdüğü Seutateueob, hayatta yerini bulmaya çalışan bir grup girişimciyi merkezine almaktadır. Maddi ve manevi anlamda sorunlar yaşayan arkadaş gruplarının hem iş dünyasındaki arayışına… Hem de duygusal anlamdaki iniş-çıkışlarına ışık tutmaktadır.

Empire of Gold

IMDb: 8,1

2013’te hizmet veren Empire of Gold, 1990 ve 2010 yılları arasında geçen kusursuz bir aile dramasıdır. 1990 yılında mali krizinin eşiğine gelen bir grup aile üyesinin, iflastan çıkıp dünyayı ele geçirdikleri sekans aralıklarına göz atma şansı sunar. Aile içi çatışmalar, firmalar arası rekabet, iktidarlık, güç gösterileri ve pek daha çoğu.

Hotel King

IMDb: 7,2

Empire of Gold’un yükselen grafiğinden ilham alan yaratıcıların 2014 yılında hayata çevirdiği Hotel King, bir otel işletmesinde vuku bulan hikayeleri merkezine almaktadır. İşletmecilik, yönetim ve liderlik merkezli kriterlerine ilaveten aşk, dram, aile gibi dünyevi hususları da göz ardı etmemektedir. Oyunculuk ve senaryo açısından problemler görülse de genel konsept layıkıyla işlemektedir.

Good Manager / Kim Gwajang

IMDb: 7,8

İş dünyası hakkında en iyi izlenimler sunan başlıca konseptlerden biri olan “ofis” kriteri, Good Manager ile izleyici karşısına çıkmaktadır. Muhasebe üzerine çalışan bir grup kişinin ofis içinde yaşadıkları karamsarlık, çaresizlik, başarısızlık gibi duygular alıcı karşısına çıkarken yasal-yasal olmayan bahisler de hikâyeye renk katmaktadır. Diğer bir dizi…

Special Labor Instructor Mr Ji / Teukbyeolgeunrogamdokgwan Jo Jang-pung

IMDb: 7,6

“Yolsuzluğa karşı hep birlikte mücadele” başlığı ile yola çıkan Special Labor Instructor Mr Ji, İstihdam ve Çalışma Bakanlığı’nda müfettişlik görevine atanan azimli bir bireyin etrafında dönmektedir. Devletin içine sızan yolsuz, kaçakçı, çalan-çırpan bireyleri gözüne kestiren genç adamın… Şehir ve ülkeyi kalkındırma planını izleyici karşısına çıkartacaktır. İlginç ve oldukça kıvrımlı.

Search: WWW / Geomsaekeoreul Ibryeokhaseyo: WWW

IMDb: 7,9

Web şirketi için çalışan bir grup kadın arkadaşın merkezinde yer aldığı Search: WWW… Romantizm ve aileyi bir araya getiren eşsiz iş yeri dramalarından birine ikamet etmektedir. Bir yandan kariyerlerini, hırslarını, emeklerini düşünecekler. Diğer yandan da aşk gemilerine katılacaktırlar.

Böylece İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizileri, konulu yazının sonuna geldik. Sizler için derlediğimiz listede elbet eksiklikler, boşluklar olacaktır. Bu sebeple liste düzenli aralıklarla güncellenerek tekrar kullanıma açılacaktır. İş-kariyer-hayat üçgeni arasında sıkışıp kalan bireylerin keyif alarak izleyeceğini düşündüğümüz dizi listesi hakkında söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Şimdiden iyi seyirler…

Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

kaynak

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: