Skip to content

İşaretli Yerden Kesin Animasyon Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İşaretli Yerden Kesin Animasyon Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. İşaretli Yerden Kesin animasyon dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

İşaretli Yerden Kesin Animasyon Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İtalyan sanatçı Michele Rech’in (Zerocalcare olarak biliniyor) çok satan çizgi romanlarından uyarladığı İşaretli Yerden Kesin, Netflix İtalya özelinde inşa edilen projelerden en dikkat çekici olanı gibi gözüküyor. Varoluşsal açıdan çürüyen, eski dünya ile günümüz dünya arasında yer arayışında olan, bunalımlı tavırlarıyla bireyleri sorgulamaya iten Zerocalcare karakteri ile birlikte izleyenler üzerinde kusursuz bir durum komedisi etkisi yaratıyor.

Netflix’in geniş animasyon havuzunu düşünecek olursak ve özellikle de bireyleri mest eden aksiyonlar, maceralar, enerji geçişlerini de sırtımıza alacak olursak… İşaretli Yerden Kesin hemen herkesi kendisine çekebilecek yavaşlığı, temposuzluğu, durağanlığı ile dikkat çekiyor. Evet yanlış okumadınız. Uzun zaman sonra ilk defa bir dizi, proje, konsept ve hikaye bizleri durağanlığı ile kucaklayarak kusursuz bir anlam akışının içine sürüklüyor. Günlük hayatın olağan sekansları içerisinde var olmaya çalışan Zerocalcare’nin enfes mücadelesi gözler önüne serilirken izleyici, karakterler ile bağ kurmaya çalışıyor.

İşaretli Yerden Kesin Animasyon Dizi Yorumu

Başarılı sanatçının çizgi romanlar aracılığıyla okuyucularına aktardığı iç çöküş simgeleri bu kez dizi dünyasının yüksel akımlı ve sonsuz potansiyelli görüntüleriyle karşılık bulurken aslında yönetmenin yıllar evvel öncesinden inşa etmeye çalıştığı topluluk imgeleri de bizlere ulaşmış oluyor. Çoğu zaman düşündüren, düşündürürken de beyin fırtınası içine sürükleyen bir anlatımına ilaveten Zerocalcare’in arkadaşları Sarah ve Secco ile de dünyasını oluşturmaya devam ediyor. Zerocalcare’in evinde yaşayan Armadillo ise işin en kritik noktası gibi gözüküyor.

İş Dünyası Konulu En İyi K-Drama Dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ancak ve ancak… Hikâyeye yön veren en temel nokta “aşk” unsuru üzerinden şekilleniyor. Zerocalcare’in bir parti ortamında tanıştığı Alice, karakterlerin gerek mental gerek psikolojik açıdan belirleyici haline geliyor. İşaretli yerden kesin… Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 6,8 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tear Along the Dotted Line Oyuncu Kadrosu ve Diğer Ekip

  • Valerio Mastandrea – Armadillo
  • Zerocalcare – Zerocalcare
  • Diğer bütün seslendirmeler Zerocalcare vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir…

İşaretli Yerden Kesin Animasyon Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: