Skip to content

İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü belgesel film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü isimli belgesel filmi 19 Nisan’da yayınlandı.

Abercrombie & Fitch; beyazlar tarafından yaratılan, yönetilen ve 90’lar itibariyle moda liderliğini üstlenen bir marka olarak tanımlanıyor. Calvin Klein’in seksiliğini, Ralph Lauren’in salaş ve doğallığını harmanlayarak 1990’ların başından neredeyse günümüze kadar oldukça sükseli işlere imza attığını ekliyor. Küçüğünden büyüğüne; ilgi çekici posterler, gözleri yerinden çıkartacak dergi kapakları, giyenin popüler giymeyenin alt tabakayı temsil ettiğini düşündüren argümanlar ve daha nicesi ile moda ikonluğunu simgeliyor.

Netflix’in yeni belgesel filmini bahsi geçen özet cümleyle tanımlamak, markanın yükselişindeki sırrı bu sebeple açıklıyor olmak mümkün gözükse de yapımcılar çok daha karanlık bir kuyuya girerek markanın kirli çarşaflarını ortaya çıkarmayı planlıyor. Ki ilk cümlede yer alan “beyazlık” kavramı, akış boyunca şahit olacağınız birtakım ayrıştırıcı, ırkçı ve düzen bozucu senaryo hakkında epey bilgi vererek dünya hiti markanın yıkıcı kavramlarını meydana çıkartmış oluyor. “En güzel beyazlar işe alınmalı, siyahiler ise arka odaları paylaşmalı.” Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü

Böylesine niş, böylesine dönemsel bir varlığın bu denli keskin hat ve arayüzlerle çalışıyor olması oldukça şaşırtıcı gözükürken şirketin o dönemlerine tanıklık eden çalışanlar, bütün olumsuz düşünceleri ekranlara sunuyor. İşe alım sürecindeki iç ve dış özelliklerin duruluğundan ziyade tene, ırka, mezhebe bakıldığı; Müslümanlar üzerinden garip oyunlar döndüğü gelişmeler ortaya çıkıyor.

Barack Obama’nın anlatıcı koltuğunda yer aldığı bir diğer Netflix belgeseli… Dünyanın En Harika Ulusal Parkları

Haliyle bütün eleştiri okları, belgesele katılmak istemediği belirtilir, CEO Mike Jeffries’e çevriliyor. Kariyerinin ilk yıllarındaki rezalet girişimlerin ardından A&F ile tekrar hayata tutunduğu, milyonlarca gence ulaşarak markayı bir hit hale getirdiği söyleniyor. Sahneler markanın popülerliğini, markanın karanlık yüzüne çevirmeye başladığı vakit, Jeffries’in istismar ve görevi kötüye kullanmaya kadar uzanan portföyü aktarılmaya başlıyor. İşgücünün çeşitli mezhep ve inanışların yardımıyla çok daha kalıcı bir argüman olacağını benimsemek yerine; gereksiz komplekslere bürünmek, böylesi niş bir ürünün sonunu hazırlıyor.

Sonuç olarak: 7/10. Öyleyse keyifli seyirler.

Belgesel filmin güncel IMDb puanına buradan erişebilirsiniz.

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch. İşin Rengi Abercrombie & Fitch’in Yükselişi ve Düşüşü. Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d