Skip to content

İşte Bu Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix

İşte Bu Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. İşte Bu Aşk film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

İşte Bu Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in ilk Endonezya yapımı filmi olan A Perfect Fit inceleme yazısında spoiler bulunmamaktadır.

Platformdaki yenilikçi yapımlarıyla son aylara çeşitlilik katan Netflix, izleyenleri bambaşka bir hayata sürüklüyor. Kısa süre önce yayınlanan ve ülkeler arası kültür değişikliğine şahit olduğumuz içeriklerin ardından gözler bu kez Endonezya’ya çevriliyor. Ve genel hatlarıyla pek şaşırtmayan, çoğunluk aşk ve dramın bütünleşmesiyle ortaya çıkan bir aşk hikayesi izleyenlerle buluşmuş oluyor. Diğer detaylar şöyle:

Bali’den muazzam görsellerle başlayan hikâye ilk olarak Saski ismindeki genç bir kadına odaklanır. Öyle ki genç kadının başında kara bulutların dolandığı ve yeni bir hayat için çok geç kalmadığının vurgusu yapılmaktadır. İlgilenmesi gereken yaşlı ebeveynlerinin yanı sıra idare etmesi gereken aşağılayıcı, sinirli bir nişanlısı bulunmaktadır. Her saniyeyi yeni bir bilgi ile dolduran senaristler, son olarak Saski’nin başarılı bir blogger olduğunun vurgusunu yapar. Kaldı ki çektiği fotoğraflar, yakaladığı sıra dışı karelerle geçimini sağlamaktadır.

İşte Bu Aşk Film Yorumu

İşte Bu Aşk, Endonezya kültürüne yansıtan oldukça basit gözüken ancak yerli halk tarafından “inanç” şeklinde hitap edilen sekanslarla yoluna devam etmektedir. Falcılar, kentten çarpık görseller, sorunlu ebeveynler ve dahası. Ve en önemlisi de bizlerin Endonezya sokaklarında yaşanan kaotik hikâyeye odaklanmamızı istendiğinde, şans eseri karşımıza çıkan aşk alevlenmesidir. Öyle ki nişanlısının özel daveti için bir ayakkabı almak istemektedir. Ve soluğu henüz açılmayan caddedeki bir ayakkabıcıda alır. Rio isimli beyefendi henüz açılmadıklarını belirtse de Saski’ye ilk görüşte aşık olmuştur. Bu sebeple ona yakın davranacak. Ve İşte Bu Aşk’ın ana teması ortaya çıkacaktır.

Son günlerin popüler dizisi: Ted Lasso

Standart, klişe, ön görülebilir ve dahası İşte Bu Aşk için oradadır. Farklı hissettiren tek kavram ise Endonezya’dır. Yazının başında da belirtmiş olduğum “farklı kültür” kavramı Saski ve Rio’nun yakınlaşmasıyla ortaya çıkar. Ebeveynlerin baskıcı ve tutumlu yaklaşımlarının ortaya çıkmasıyla Saski ve Rio arasında bir kıpırdanma olacağı gibi bazı sekanslarla tersi yöne doğru ilerler. Saski’nin nişanlısı, Rio’nun ailesi gibi gibi pek çok badirenin ardından Saki ve Rio arasında bazı uç noktalar oluşmaya başlar.

Senaryosunu Garin Nugroho’nun kaleme aldığı A Perfect Fit, bazı bireyler için ideal bir aşk-dram havası oluşturabilir. Özellikle tutucu ebeveyn kavramı, film sektöründe epey iş yapan bir kriterdir. Bu sebeple zoru seven ancak bir yandan da gerçek aşkı arayan bireyler için ideal olabilir. Ancak nihayetinde ortalamayı aşamayan bir oyuncu kadrosu ve normalliği ile göze batan bir senaryosu bulunmaktadır. Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 6,5

A Perfect Fit Filminde Görev Alan Diğer Oyuncular:

  • Nadya Arina – Saski
  • Refal Hady – Rio
  • Giorgino Abraham, Anggika Bolsterli, Laura Theux
  • Christine Hakim, Unique Priscilla, Karina Suwandi
  • Mathias Muchus, Ayu Laksmi, Ali Charisma

İşte Bu Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: