Skip to content

It’s a Sin Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

It’s a Sin Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; It’s a Sin dizi konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

It’s a Sin Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

1980’li yıllarda yoğun bir şekilde yaşanan AIDS krizinin merkezinde yer aldığı Russell T. Davies’in yeni dizisi It’s a Sin, 22 Ocak’ta izleyenlerle paylaşıldı. Dizinin konusunun ne olacağının tartışmaları sürerken yayınlanan fragmanlarından ardından diziye olan ilgiye epey artmıştı. Daha sonra dizinin temelinin eşcinsel bireyler üzerinden inşa edileceği açıklandı. Ve Londra’da yaşayan bir arkadaş grubunun 1980’li yıllarda yaşanan AIDS kriziyle mücadelesi izleyenlerle buluşmuş oldu.

Netflix’in çok konuşulan dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ritchie, Colin ve Roscoe İngiltere’nin farklı yerlerinden geleceklerini inşa etmek için Londra’ya taşınan bir arkadaş grubu. Ritchie, Londra’ya geliş amacı hukuk üzerine olsa da yakın arkadaşı Jill’in de katkılarıyla geleceğini tiyatroya yönlendiren genç bir bireydir. Roscoe; iş hayatına inşaatta başladıktan sonra o işi bırakıp çeşitli barlarda görev almaya başlar. Colin ise şehrin en önemli terzi dükkanında görev alır.

It’s a Sin Dizi Konusu Yorumu

Yönetmen Davies bu dizi ile birlikte dönemin büyük krizine başarılı bir şekilde ışık tutar. İnsanları etkisi altına alan hastalığın farklı boyutlarını ele alarak cahilliğin tavan yaptığı bazı kesimlere bakış açısı sunar. Ancak bunu oldukça keskin bir yolla yapar. Merkezine aldığı arkadaş grubunun erotik sahnelerinin üzerine, kendisinin diğer yapımlarında görmeye alışık olduğumuz arkadaşlığı, duygusallığı, iç dünyayı ekler. Bu sayede izleyenlerin üstünde büyük bir etki yaratır.

IMDb: 9,1

Sonuç olarak “Ben bu tarz dizileri sevmiyorum” diyenlerin dahi seveceğini düşündüğüm bir dizi It’s a Sin. Birkaç arkadaşımın “bazı sahneler çok fazla erotikti” şeklindeki yorumuna katılmakla birlikte hedef alınan temel hususun başarıyla yansıtıldığını belirtebilirim. Ortalama 45 dakikadan oluşan 5 bölümün ardından bende oluşan duygular bu şekilde. Bakalım siz sevecek misiniz? Ya da eleştireceğiniz noktalar olacak mı? Öyleyse bir sonraki yazıda görüşmek üzere. İyi seyirler.

  • Olly Alexander – Ritchie Tozer
  • Nathaniel Curtis – Ash Mukherjee
  • Omari Douglas – Roscoe Babatunde
  • Callum Scott Howells – Colin Morris-Jones
  • Lydia West – Jill Baxter
  • Neil Ashton – Grizzle
  • Shaniqua Okwok – Solly Babatunde
  • Michelle Greenidge – Rosa Babatunde
  • Neil Patrick Harris – Henry

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son günlerin popüler filmi (The Dig) incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

It’s a Sin Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: