Skip to content

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgeseli Konusu | Jeffrey Epstein Kimdir?

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgeseli Konusu | Jeffrey Epstein Kimdir? yazımızda; Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin belgesel konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgeseli Konusu | Jeffrey Epstein Kimdir?

Netflix yapımı Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin belgeseli, 27 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan bir mini dizidir. 2016 yılında James Patterson tarafından yazılan “Filthy Rich” kitabından uyarlanan belgeselin yönetmeni Lisa Bryant, senaristleri ise John Connolly ve Tim Malloy. Belgesel toplam 4 bölümden oluşuyor ve her bölüm ortalama 55-57 dakika arasında değişiyor.

Amerika’nın en zengin insanları arasında gösterilen Jeffrey Epstein’ın, lüks hayatı ve işlediği cinsel suçlarla gündeme gelmesi dizinin ana hatlarını oluşturuyor. Yayınlandığı tarihten sonra en çok izlenen belgeseller arasında yerini alan dizi, her dakikasıyla insanı şok etmeyi başarıyor. Ayrıca mini dizi türündeki belgesel IMDb’de 7,1 puanı almayı başarmış.

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgeseli Konusu

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgeseli, Amerika’daki en zengin insanlar arasında yerini alan finansçı ve iş adamı Jeffrey Epstein’ın işlediği sayısız taciz ve istismar suçlarından; zenginliği ve gücü sayesinde nasıl kurtulduğunu anlatıyor. Sayısız kurbanın nasıl kandırıldıklarını ve devamında gelen çekilmez hayatlarını röportaj şeklinde bizlere aktarılan dizide, gözyaşlarınızı tutmanız imkânsız hale geliyor. Çoğunlukla 14-15 yaşlarındaki reşit olmayan çocukların, “Bu adama masaj yaparsan sana iyi ücret verir.” şeklinde cümlelerle kandırılıp, Jeffrey’in evine getirilmesiyle taciz zinciri oluşturuluyor. İnsanların fakirliğini onlara karşı kullanıyor, tekliflerde bulunuyor, taciz ediyor ve manipüle edip onları susturuyor.

Siyasi dünyasından tanıdığımız; Bill Clinton, Donald Trump, Prens Andrew, George Mitchell, Alexander Acosta gibi isimlerle yakınlığı bilinen Jeffrey’in, Amerika’daki gücü bu insanlarla oluşuyor. Siyasi tanıdıklarının yanı sıra; 577 milyon dolarlık serveti ve New York Manhattan’da bir malikâne, Palm Beach’te bir konut, Paris’te bir apartmanda yedi daire, New Mexico’da bir çiftlik, Küçük Saint James adlı bir ada ve daha bilinen veya bilinmeyen mülkleri bulunan bu zengin adamı alt etmek hiç de kolay olmuyor.

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgeseli Konusu | Jeffrey Epstein Kimdir?

Mağdurlar ihbar etmeye çekiniyor, unutulması güç olan yaşadıkları olayları anlatıp; ellerine bir şey geçmemesinden korkuyorlar. İhbar edenler ise Jeffrey’in gücü ve zenginliği karşısında bir kez daha mağdur durumuna düşüyor. İlerleyen yıllarda delillerin ve şikâyetlerin artmasıyla, Jeffrey Epstein 2019 yılında tutuklanır ve suçlu bulunur.

Jeffrey Epstein Kimdir?

Jeffrey Epstein Amerikalı finansçı, iş adamı ve seks suçlusu. Epstein 20 Ocak 1953’te Brooklyn, New York’da doğdu. Mesleki kariyerine öğretmen olarak başladı, daha sonra çeşitli işlerle bankacılık ve finans sektörüyle ilgilendi. Gelir gider çalışmalarıyla kısa sürede başarı göstererek multimilyoner oldu. 2008 yılında cinsel suçlardan mahkûm olana kadar, Dünya’nın finansal, siyasi ve kültürel elit kişileriyle iyi bir iş ve dostluk ilişkisi kurdu.

2005 yılının Nisan ayında Palm Beach, Florida’daki polisler bir yetişkinin 14 yaşındaki bir kıza para karşılığı uygunsuz masajlar vermesini istediği ihbar edilince Epstein’ı soruşturmaya başladı. Soruşturma sonrası Florida eyalet mahkemesi tarafından Epstein, 30 Haziran 2008’de biri 18 yaşından küçük iki genç kızı fuhuş amaçlı istismardan hüküm giydi. 13 ay boyunca gözetim altında kalan Epstein hakkında inceleme yapan federal yetkililer biri 14 yaşında, reşit olmayan tacize uğramış 36 kız çocuğu daha olduğunu tespit ettiler.

Jeffrey Epstein 6 Temmuz 2019’da Florida ve New York’ta küçük çocukları taciz etmek ve fuhuş nedeniyle hakkındaki suçlamalardan dolayı tekrar tutuklanıp cezaevine gönderildi. 10 Ağustos 2019’da kaldığı tek kişilik hücrede kendisini asarak 66 yaşında yaşamına son verdi. Her ne kadar Epstein’ın avukatları, ölümünün gerçek nedeni hakkında muazzam bir kamu şüphesi ile birlikte karara itiraz etmesine rağmen, tıp doktoru ölümünü intihar olarak belirtti. Ölümü cezai suçlamaları ortadan kaldırdığı için, bir hâkim 29 Ağustos 2019’da tüm cezai suçlamaları düşürdü.

Epstein, kendisi adına reşit olmayan kızları tedarik etmesi ve cinsel amaçlı insan ticareti ile ilgili suçlamalarla karşılaşan eski sevgilisi Ghislaine Maxwell ile onlarca yıl süren bir ilişkiye sahipti. Epstein ayrıca, Epstein ile bağları nedeniyle kraliyet görevlerinden istifa etmek zorunda kalan York Dükü Prens Andrew ile uzun yıllar dostluk kurdu. ABD Başkanı Donald Trump, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Prensi Andrew bir dönem arkadaşlık yaptığı isimler arasındaydı.

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgeseli Konusu | Jeffrey Epstein Kimdir? yazı sonu..

Diğer içeriklerde görüşme dileğiyle…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d