Skip to content

John of God Şifacının Gerçek Yüzü Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

John of God Şifacının Gerçek Yüzü Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. John of God Şifacının Gerçek Yüzü belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer içeriklerin için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

John of God Şifacının Gerçek Yüzü Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İlk olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Brezilya 2005’li yıllardan sonra dünyaca ünlü “şifacı” Joao Teixeira de Faria’nın varlığı ile yaşamaya başladı. Hastalığın türü fark etmeksizin kendisine gelen insanlara önerdiği, uyguladığı tedavi yöntemleriyle kanserden, en ufak rahatsızlığa kadar şifacı kimliği yardımcı olmaya çalıştı. Romanlara, kitaplara konu oldu. Dergilerde ilk kapağa yerleşti ve çeşitli TV programlarında boy gösterdi. Ancak geçen birkaç yıllık süre zarfının ardından kendisinin bambaşka bir kimliği ortaya çıktı.

Trend listelere girmeye başlayan diğer bir Netflix dizisi: Post Mortem No One Dies in Skarnes

“Tedavi sırasında içime 30’dan fazla doktorun ruhu giriyor.” mottosuyla yoluna devam eden Faria’nın, bilgi-birikiminden ziyade sahip olduğu kişilik daha mühim bir konuydu. Yaydığı enerji ile kötü ruhların bertaraf edildiğini ön gördü. Ve böylece hasta sayısını katlamaya başladı. Bu süre zarfında milyon dolarlık gelire sahip olan başarılı doktorun, 2010’lu yılların ardından “tecavüzcü” kimliği ortaya çıktı.

John of God Şifacının Gerçek Yüzü Belgesel Dizi

Tanrı’nın John’u lakabıyla büyük bir sömürge kuran ve başta altında çalışan insanlara akabinde de tedaviye gelen bireylere tacizde bulundu. Haftada 10.000 hasta gibi ciddi bir istatistikle gelir rekorları kırmasının yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerinde nam salmaya başladı. Ancak Faria’nın kızı başta olmak üzere… Ülke genelinden gelen pek çok ihbar sonucu Faria’nın pek çok kişiye tecavüz ettiği anlaşıldı. Nihayetinde tutuklanarak yıllar sürecek hapis hayatına başlamış oldu.

Dikkat: Aşağıda okuyacağınız cümleler hassas konular içermektedir.

Üstelik Faria’nın tutuklanması her kavramın sonuçlandığı anlamına da gelmiyordu. Yine gelen yüzlerce ihbarın üzerine Faria’nın aslında “seks tarikatı” kurduğu anlaşıldı. Çeşitli şehir ve ülkelerden gelen 10-20 yaş arasındaki kızları “madende çalışacaksın” şeklindeki cümlelerle kandırarak -kendine göre- bir imparatorluk kurdu. Ve yıllar içerisinde küçük kızları hamile bıraktı. Böylece doğan çocukları diğer ülkelere satarak yüksek gelirler elde etti…

Bunalımdan kansere kadar pek çok hastalığı yenerek dünya devi haline gelen Faria, iğrenç kişiliği ile elde ettiği başarıların üstünü kapattı. Akli dengesini kaybeden bireylerden, kendisini öldürenlere kadar; yaralı ailelerden, hasarlı çocuklara kadar pek çok hayatı yerle bir eden şahıs, son yıllarda mide bulandıran diğer birkaç kişinin arasına ismini yazdırmayı bildi. Ve bu kişilik Netflix’in etkileyici görsel ve sunumlarıyla izleyenlerle buluşmuş oldu. Tanıklar, olayı yaşayanlar, Faria ve sanıklar… Çerçevesinde geniş bir dava süreci işleyen yapım, izlenilmeyi hak ediyor… Öyleyse sizlere keyifli seyirler.

Belgeselin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

John of God: The Crimes of a Spiritual Healer Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: