Skip to content

Joji Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Joji Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Joji film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, Amazon Prime Video yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Joji Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Baba figürü kültür ayırt etmeksizin her toplulukta ağır basan bir kavramdır. Saygı ve sevgi gereği; bir idol, bir kahraman olarak benimsemek kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak baba figürünün olumlu yanları olacağı gibi Joji’ye benzer negatif bir ortam da oluşması mümkündür. İster kültür gereği isterse baba karakteri bakımından; varlığını her daim hissettirmeyi seven aile büyükleri yok değildir. “Ben buradayım” şeklindeki oturaklı duruşlarıyla çocuklarına ve çevreye karşı mesaj verme konusunda üstlerine yoktur.

Diğer Amazon içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Amazon Prime Video’nun yeni filmi Joji; baba ve aile kültürünü son bahsettiğim şekliyle ele alır. Erkek kardeşlerin babalarının yanında yaşadığı, babalarının ağızlarına bakan oldukça zengin bir aileyi işler. Bu sebeple kardeşler; Joji, Jomon ve Jaison arasında kıyasıya bir yarış olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Her ailede görüleceği gibi kıyaslama, birini diğerlerinden ayırma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Joji Film Konusu Yorumu

Ancak bu kardeşlerin arasından Joji, ilginç karakteriyle sıyrılmayı başarır. Mühendislik fakültesinden sonra hayata tutunmaya çalışan genç adam, baba ve aile bireyleri arasında oradan oraya savrulan kişi olur. Her yeni girişimi çoğunlukla olumsuz karşılanırken, hayatında birtakım değişimler yaşama arzusunu taşır. Kısacası, iplenmeyen ve değer verilmeyen çocuk olma durumu Joji’nin karakterini değiştirir.

Bu değişimin biz izleyenlere yansıma anı yakındır. Babası güç gösterişi yapma niyetine giriştiğinde felç geçirir. Ve ölümle burun buruna gelir. Evde büyük bir ayaklanma çıktığında; öncelikle Joji’nin sonrasında da diğer bireylerin homurtuları ortaya çıkar. Kimisi miras meselesi için imza kapmaya çalışırken kimisi de “artık rahatım” moduna geçiş yapar. Böylece Joji, yırtıcı kimliğini ortaya çıkarmış olur.

İlerleyen sahneler aile bireyleri arasında büyük bir gerilime sahne olurken evin felçli babasının ölmesi birtakım değişimlerin yaşanmasına olanak sağlar. Melankolik ve karanlık senaryonun etkisiyle izleyen üzerinde büyük etki yaratır. Aile kültürünün değişik ögelerinde yararlanır ve bunları olumlu-olumsuz fark etmeksizin ortaya çıkarır.

Shakespeare’in Macbeth’inden Dileesh Pothan tarafından uyarlanan Joji, ilginç konusunun yanı sıra başarılı bir ilerleyiş ve etkileyici final sahnesi sunar. Mutlaka şans vermelisiniz…

IMDb: 8,1

Joji Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Fahadh Faasil – Joji
  • Baburaj – Jomon
  • Pn Sunny – Kuttappan Pk (baba)
  • Unnimaya Prasad – Bincy
  • Dileesh Pothan – Dr. Roy
  • Joji Mundakayam – Jaison
  • Alex Alister – Popy

Joji Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d