Skip to content

Juliantina Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Juliantina Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Juliantina dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, ayrıca oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Juliantina Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Valentina, geleceğini gazetecilik üzerine kurmak isteyen oldukça zengin bir ailenin kızıdır. Aile bireylerinin güçlü kişilikleri gereği henüz kendi ayakları üzerinde duramaz. Ki bu durum babasının bıçaklanıp öldürülmesiyle net bir şekilde ortaya çıkar. Kendisini alkole veren genç kız, hayatın zorlu günlerinde savrulmaya başlar. Bu durumda yanında olması gereken sevgilisi Lucho ise hovarda kişiliği ile kendisini tanıtmış olur.

Juliana’nın hayat şartları Valentina’dan oldukça farklıdır. Babası uyuşturucu kartelinin yanında kiralık katil olarak çalışmakta ve ailesini birçok tehlikeli problemin içine itmektedir. Giriştiği son işle beraber kendisini elektrikli sandalyeye, eşi ve kızını da kartelin bir numaralı aranan kişileri haline getirmiştir. Parasız ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalan anne-kız, çareyi Meksika’ya kaçmakta bulur. Böylelikle hayatlarına yeni bir sayfa açabilecek ve sorunsuz bir yaşam sürebilecektirler.

Hayatın kimle kimi karşıya getireceği bilinmez. Şans eseri karşılaştırmalar hayatları tehlikeye sürükleyeceği gibi yeni ilişkilere de yelken açabilir. Valentina ve Juliana için durum tam da böyle olur. Valentina babasının ölümü üzerine sevgilisiyle kavga edip kendisini bir park köşesinde bulur. Juliana iyimser kişiliği ile ön plana çıkarak Valentina’ya yardımcı olmaya çalışır. İlişkilerindeki bu başlangıç, önce dostluğa sonra bir aşk hikayesine dönüşecektir.

Juliantina Dizi Konusu Yorumu

Ancak bu dönüşüm hızlı bir şekilde aktarılmaz. Tabiri caizse sindire sindire izleyenle buluşur. Ki bu da karakterleri tanıma konusunda oldukça yararlı bir ilerleyiş şeklidir. Hikâye katman katman ayrılırken iki genç kızın; kendi kişisel hayatları olabileceği gibi birlikte, özgür, kimseyi aldırmayan yapıları da olabileceği ön görülür. Zorluklar, ölümler, kaçamaklar, aldatmalar, kartel ya da en basiti kıskançlık, sevgi ve bunun gibi birçok tema gerçeklik boyutuna ulaşır. Yapmacık değil doğal; kurgusal değil içten gelir.

“Ne kadar da farklı bir konsept” dediğinizi tahmin etmekle birlikte karşılaşacağınız manzaranın beklediğinizden daha pozitif ve anlamlı olacağını belirterek diziyi oldukça beğendiğimi aktarmış olabilirim diye düşünüyorum. Her ne kadar iki kadının aşk hikayesine ilk defa rastlamasak da Juliantina ile beraber en modern ve en samimi ilerleyişe tanıklık edeceğinizi altını çizerek belirtmek istiyorum.

Yönetmenliğini Carlos Cock’un senaristliğini ise Leonardo Padrón yaptığı Juliantina, belki 10/10 bir içerik değildir. Ancak pek çok kişiye aykırı gelen kadın-kadın ilişkisine sade ve hoş bir boyut katar.

Bölüm sayısının fazlalığına aldırış etmeyin, bölüm süreleri nispeten kısa. Valentina ve Juliana’nın; zorlu, hayal gücü yüksek, naif yolculuğuna hazır olun. Birçok duygu sizlerle olacak…

Juliantina Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

  • Macarena Achaga – Valentina Carvajal Pineda
  • Bárbara López – Juliana Valdés
  • Michel Brown – Jacobo Reyes
  • Marco León Pol – Lucho
  • Jessica Mas – Lupita de Valdés
  • Marta Zamora – Silvina
  • Claudia Martín – Eva

IMDb: 9,1

Diğer başarılı bir dizi: Them

Juliantina Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içeriklerden haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz.

Öyleyse sizlere keyifle seyirler dilerim. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d