Skip to content

Just Beyond Dizi Konusu ve Yorumu – Disney+

Just Beyond Dizi Konusu ve Yorumu – Disney Channel isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Just Beyond dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Just Beyond Dizi Konusu ve Yorumu – Disney+

Disney+ – Just Beyond dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Ünlü yazar R.L. Stine’ın baş döndürücü romanları dizi ve film dünyasını aydınlatmaya devam ediyor. Aylar evvel yayınlanan ve tam anlamıyla trend haline gelen Netflix’in korku üçlemesinin ardından bu kez gözler Disney Channel önderliğinde piyasaya sürülen tatlı ve sürükleyici Just Beyond antoloji dizisine odaklanıyor. Stephen King’in yıllardır beyaz perdeye sunmuş olduğu hizmetlerin ardından izleyiciler R.L. Stine ile yeni bir maceraya ortak olurken Black Mirror, Modern Love kadar olmasa da etkileyici bir konseptin içine sürükleniyor.

30 dakikalık çalışma süreleriyle 8 farklı hikâyeyi bir araya getiren yaratıcı Seth Grahame-Smith, R.L. Stine’ın ustaca hazırladığı kurgusundan faydalanarak 7’den 70’e hitap edecek bir akış sağladığını belirtmektedir. Disney kavramı duyulduğunda hemen hemen çoğu bireyin aklına gelen animasyonlar, çocuklara hitap eden kavramlar Just Beyond ile hüküm sürmeyeceğini aksine daha çok yetişkinler için daha elverişli bir bütünlük sağladığını söylemektedir.

Just Beyond Dizi Konusu

Antoloji dizisi oluşunun getirisiyle 8 farklı hikâyeye adım atarken Cadılar Bayramı temasını da arkasına alarak dünya dışı, paranormal, uzaylılar, robotlar, hayaletler gibi korku içeren unsurları ele almaktadır. Ancak şöyle bir durum vardır ki. Bahsini geçirmiş olduğum dünya dışı varlıkları, farklı farklı çocukların ortasına sürüklemektedir. Örneğin ilk bölümde karşımıza çıkan 14 yaşındaki Veronica’nın, aile bireyleri tarafından zorla, kendisinin istemediği bir okula sürüklendiğini görürüz. Kızlarının eskisi gibi neşeli olmadığını ve sürekli yaramazlık yaptığını iddia eden ebeveynler, çocuklarını -bilerek ya da bilmeyerek- bir nevi “insanı robota dönüştüren” okula sürüklerler. Katı, disiplinli bir okul müdiresi eşliğinde çocuklar kurgulanan robotlara dönüşürken yaratıcının Veronica ile aileleri düşündürmeye iten alt metinleri bulunmaktadır.

Yozlaşmış ilaç şirketlerini merkezine alan, gerçek bir hikâye: Dopesick

Diğer bölümlerde de benzer kurgular inşa edilir. Bireysel anlamda sorunlar yaşayan çocukların gerek aile zoruyla gerekse kültürel şartlar yüzünden dünya dışı ortamına itilmesiyle başlanan hikayelerde; cadılar, hayaletler ve diğer benzer mecazi ürünlerin yardımıyla ince ve kitlesel mesajlar üretilmektedir. Gerçeklik ile hayal ortamı arasındaki ince çizgiden ilerlerken bir yandan eğlendirip bir yandan da ailesel iç çatışmalar, çocukları yetiştirme, özgürlük, güven gibi dersler sunmayı hedeflemektedir. Mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 5,8 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler

  • Gabriel Bateman – Jack
  • Mckenna Grace – Veronica
  • Cyrus Arnold – Trevor
  • Malcolm Barrett – Andy
  • Rachel Marsh – Fiona
  • Megan Stott – Olivia
  • Izabela Vidovic – Lily
  • Christine Adams – Jenny
  • Arjun Athalye – Ronald

Just Beyond Dizi Konusu ve Yorumu – Disney Channel yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: