Skip to content

Just Say Yes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Just Say Yes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Just Say Yes film konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, karakterleri, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Just Say Yes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ön bilgi: Just Say Yes, futbol ve TV camiasının yakından tanıdığı Yolanthe Cabau üzerinden şekillenir. Bir dönem Galatasaray forması giyen Wesley Sneijder’in eşi olarak bilinen Yolanthe Cabau, Just Say Yes filmi ile beraber Lotte karakterine soyunur. Ve yönetmenliğini Appie Boudellah’ın yaptığı film, izleyenlere rom-com havasında bir dram hikayesi sunar.

Netflix’in Hollanda yapımı yeni filmi geçtiğimiz günlerde platformda paylaşıldı. İlk günlerin ardından başta Yolanthe Cabau hayranları sonrasında ise romantik-komedi sevdalıları, filme büyük ilgi gösterdi. Ve film trend listelere adını yazdırmayı başardı. Just Say Yes konusu şöyle:

Diğer bir Netflix filmi: Not a Game

Hikâye Lotte isimli -umutsuz aşık- bir kadının tanıtılmasıyla başlar. Muhabirlik ve içerik editörlüğü yaptığı TV ajansının sevilen kişilerinden birisidir. Aynı zamanda da çalışma ortağı olan Alex isimli genç bireyle 5 yıllık ilişki içerisindedir. Yakın tarihte evleneceklerdir ve Lotte’den keyiflisi yoktur.

Ancak günler sonra Lotte sevgilisinden gelen acı haberle yıkılır. Alex ilişkiyi devam etmeme fikrini genç kadına iletir. Üstelik bu fikri beyan ettiğinde canlı yayındadırlar. (film, canlı yayın şakalarının üstünde çok durmaktadır.) Ve tüm dünya Lotte’nin acı anını hissetmiş olur.

Just Say Yes Film Yorumu

İlerleyen günlerde Lotte kendisini, sonunda ışık gözükmeyen bir tünelin içinde bulur. Çıkış yolunu aradığı her gün, farklı bir eziyete döner. Çünkü düğün hazırlıkları yapılmış, gelinlik ve mekân gibi prosedürler çoktan halledilmiştir. Şimdi ise kendisi bir “çöplüğün” içindedir. Alex ile ayrılmaları yetmezmiş gibi bir de kız kardeşi Estelle’nin nişanlanacağını, evleneceğini öğrenir.

Fakat günler sonra Lotte’nin kurtarıcısı ortaya çıkar. Ajansa yeni katılan Chris isimli genç adam, Lotte’nin daha çekici olabilmesi için yardımcı olmaya başlar. Yeni kıyafetler, yeni saç şekilleri ve Alex’le olan ilişkilerinde eksik yaptığı noktaları yontmaya çalışır. Böylece Alex, Lotte’ye geri dönecektir. Fakat finalde yaşanacak olaylar çok farklıdır…

Bu hikâye Lotte’nin bankta tanıştığı yabancı bir kişiye anlatılmasıyla sunulur. Günleri geriye sararak başından geçen olayları bir bir anlatmaya başlar. (gözler Forrest Gump’ı arar) Ve izleyen üzerinde olumlu bir hava oluşturmayı başarır.

Ancak filmdeki tek güzel unsur belki de bu noktadır. Klasikleşmiş alt metinleri ve senaryosuyla bir başka filmden ayırt edilecek kriter kalmamaktadır. Nedense yapmacık veya zorlama hissettirmektedir. Kısacası son dönemlerde giderek artan “klişe” romantik-komedilerin yeni üyesi olur. 3/10.

IMDb: 4,0 (güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Just Say Yes Netflix Oyuncuları ve Karakterleri

  • Yolanthe Cabau – Lotte
  • Noortje Herlaar – Estelle
  • Juvat Westendorp – Alex
  • Jim Bakkum – Chris
  • Nienke Plas – Pam
  • Pip Pellens – Kim
  • Huub Smit – Fritz
  • Edwin Jonker – John
  • Kim-Lian van der Meij – Guusje

Just Say Yes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d