Skip to content

Kaçış Planı Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | The Next Three Days

Kaçış Planı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | The Next Three Days yazımızda; Kaçış Planı film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

kaçış planı film konusu yorumu ve incelemesi

Gladyatör filmindeki oyunculuğu ve karizmasıyla çoğu kişinin favori oyuncuları arasına ismini yazdıran Russell Crowe’un bir başka güzel filmiyle karşınızdayım. Paul Haggis yönetmenliği altında 2010 yılında sinefillerle buluşan Kaçış Planı; aşık bir adamın, aşkı için yapmayacağı hiçbir şeyin olmadığını gözler önüne seriyor.

Filmin isminden de tahmin edeceğiniz üzere, The Next Three Days yapımı hapisten kaçış temasını içeriyor. Okulda edebiyat öğretmenliği yapan John Brennan (Russell Crowe), hayatına ailesine adamış bir babadır. Karısı Lara (Elizabeth Banks) ve oğlu Luke (Ty Simpkins) ile mutlu bir aile tablosu çizmektedir. Bu mutlu aile tablosu, bir gün polislerin evi basmasıyla son bulur.

Yapılan soruşturma sonucu Lara’nın, kendi patronunu öldürdüğünü öne süren polis Lara’yı tutuklar. Elde edilen kanıtların yanı sıra; Lara’nın aynı gün patronuyla yaşadığı büyük tartışma, kendisini en güçlü suçlu adayı konuma sokmaktadır. Suçsuz olduğunu söylemesine rağmen bu gelişmeler sonucu hapis cezasına çarptırılan Lara, arkasında kendisine aşık bir eş ve hayatı neredeyse hiç tanımayan bir çocuk bırakacaktır. Tutulan onca iyi avukata rağmen istenen gelişmelerin yaşanmaması, John’u yerle bir etmektedir. Temyizden de olumsuz cevap gelmesiyle iyice deliren John, karısını hapisten kaçırmanın planlarını yapmaya başlar.

Kaçış Planı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bulunduğu hapishanelerden 7 defa kaçmayı başaran bir kişiyle konuşarak planını oluşturmaya başlayan John, kaçış için gerekli her türlü envanteri toplamayı başlar. Hayatında hiç girmediği sokaklara girerek; sahte pasaport, ehliyet gibi gereksinimleri sağlamaya çalışır. Dakikası dakikasına işlediği planı, gerçekleştirme vakti gelmiştir.

Belki izlediğim en iyi hapisten kaçış filmi değildi fakat en duygusallardan birisiydi. Eşini deliler gibi seven babanın, ailenin bir arada olabilmesi adına verdiği savaş görülmeyi hak ediyor. Gerçeklikten uzak sahneler yok değil ama olumlu yönden izlemeye çalışırsanız, bu açıklar size batmayacaktır.

Eğer siz de benim gibi hapisten kaçış temalı yapımları çok seviyorsanız, önereceğim filme göz atabilirsiniz: Alcatraz’dan Kaçış

Kaçış Planı film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaçış Planı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | The Next Three Days yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: