Skip to content

Kadaver Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Cadaver

Kadaver Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Cadaver yazımızda; Kadaver film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Kadaver film konusu yorumu ve incelemesi

Netflix’in yeni içeriği Kadaver (Cadaver) 22 Ekim 2020 tarihi itibariyle platformda izleyenlere sunuldu. Kısa bir süre önce yayınlanmasına rağmen trend listelerde yerini alan film büyük ilgi odağı olmayı başardı. Cold Prey, Next Door gibi dönemin başarılı Norveç yapımı korku filmlerinden sonra; izleyenleri tekrar Norveç yapımı bir korku filmiyle buluşturan Jarand Herdal, yapımın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendi. Sinema sektöründeki ilk uzun metrajlı –Everywhen pek ses getirmemişti- filmini çeken genç yönetmen, başarı yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Netflix’in Fransız Yapımı Yeni Dizisine Göz Atın: La Revolution

Korku ve dram temalarının yoğunlukta hissedildiği film, neredeyse bütün şehrin yok olduğu ve insanların zor zamanlardan geçtiği nükleer felaket sonrasını konu ediyor. Leonora, Jacob ve küçük kızları Alice yokluğu derinlerde yaşayan ailelerin başında geliyor. Açlığın ve çaresizliğin tavan yaptığı bir zamanda, şehirde yer alan bir otel tarafından davet almaları üzerine geceye katılırlar. Yemek ve eğlencenin bir arada bulunacağı vaadiyle otele gelen aile, kendilerini bir tiyatro oyununda bulur. İlginç sahnelerin yer aldığı bu oyunda, insanlar bir bir kaybolmaya başlar. Her dakika artan gerilimle ne olduğunu anlayamayan aile, bazı kararlar almak zorundadır.

Kadaver Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Kadaver filminde boy gösteren oyunculardan birkaçı şöyle:

  • Gitte Witt – Leonora
  • Thomas Gullestad – Jacob
  • Thorbjørn Harr – Mathias
  • Maria Grazia Di Meo – Kathrine
  • Trine Wiggen – Rakel
  • Kingsford Siayor – Lars
  • Tuva Olivia Remman – Alice

Kadaver ile birlikte ilk Norveç yapımı bir film platforma eklenmiş oldu. Netflix dünyasına kısa bir süre önce dahil olan Lanetli Bağlar filminden sonra, Kadaver için başarılı demek yanlış olmayacaktır. Oyunculuk ve konu bütünlüğü açısından benim hoşuma giden bir yapım oldu. Tabii ki 10/10 demiyorum fakat en basitinden çerezlik olarak izlenebilinir. İyi seyirler..

Kadaver film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Korku temalı içerikler ilginizi çekiyorsa, bu listeye göz atmalısınız: Netflix’te Yer Alan Korku Filmleri

Kadaver Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Cadaver yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: