Skip to content

Kara Yengeç Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kara Yengeç Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kara Yengeç film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Svart krabba yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Kara Yengeç Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kara Yengeç (Svart krabba) film incelemesi spoiler içermiyor.

  • Netflix Kara Yengeç konusunu şöyle özetliyor… Distopik bir dünyada, savaş altında kalan bir ülkenin askeri; savaşa sona erdirebilmek için buz tutmuş bir denizi aşmalı ve elindeki paketi teslim etmelidir.

İlhamını Jerker Virdborg’un bir romanından alan Kara Yengeç, distopik bir yaşamda, İsveç’in bir düşman hattı tarafından paramparça edilmesiyle başlıyor. Kıyamet sonrası dünyanın izlenimleri sağlanırken mevsimler neredeyse terse döndüğü, toplumların, kültürlerin yok olduğu bir düzen inşa ediliyor. Ki bu noktada, hayatın bütün olumsuz yönlerini kalbinin en derinliklerinde yaşayan yalnız bir kadın çıkıyor. İşgalin başladığı vakit, küçük kızı Vanja’dan ayrılmak zorunda kalan Caroline (Noomi Rapace); kaybı ve kederi ile yaşamaya mahkûm ediliyor.

Günler ayları, aylar yılları takip ettiği sırada Caroline’in direniş güçlerine katılan keskin, sert bir asker olarak hayata devam ettiği görülüyor. Kuzeye transferinin ardından, aralarında Malik (Dar Salim), Karimi (Ardalan Esmaili) ve Granvik’in (Erick Enge) olduğu birliğe katılırken General Raab’ın emri ya da planıyla ölümcül bir görevin içine çekildiği anlaşılıyor. Görünüşe göre; Caroline ve ekipte var olan diğer üyeler, donmuş bir buz kütlesinin üstünden, buz pateni ile bir paket taşımalıdır. Ve bu gizli paket, savaşı sonlandırmaya yardımcı olacak en büyük silah gibi gözükmektedir.

Kara Yengeç Film Yorumu

Savaşın Gölgeleri, Münih Savaş Yaklaşıyor başta olmak üzere, 2022 yılı için rezerve edilmiş pek çok başarılı film izleyici ile buluşmaktadır. Buradaki başarı kavramının meali çoğunlukla dram ve aksiyonu karşılayan sinematik görsellerle açıklanırken günümüz şartlarının getirdiği olumsuz gelişmeler de bu tür içeriklere karşı beslediğimiz duyguları pek çok açıdan tetiklemeye yardımcı olmaktadır. Ve yazar/yönetmen Adam Berg’in Netflix ile ortaklaşa yürüttüğü Svart krabba orijinal isimli projesi Kara Yengeç de yukarıda bahsi geçen savaş ve dram odaklı başarı filmler arasına ismini yazdırmayı başarmaktadır. Sadece savaşı değil… Distopik teması ile hayal gücünü; çocuğunu kaybeden bir anne rolüyle de dram ve aile olgusunu inşa etmektedir.

Netflix’in bir diğer yeni içeriği: Soil

Ve olay akışın belirleyen, 110 dakikalık çalışma süresindeki en etkileyici gelişmeyi “gizli paket” unsuru ile sağlamaktadır. Ekipte yer alan üyelerin de belirttiği gibi “bu bir ölüm operasyonu” olmasına karşılık her bir bireyin gerek kişisel davaları gerekse ülkesel mirasları için verdiği çaba takdire şayan gözükmektedir. Caroline’in akli dengesini test eden evlat acısı, diğer bireylerin çenelerini titreten buz pateni görevi dahil olmak üzere; kıvrımı, keskinliği ortaya çıkaran birçok sekans ve senaryosal dokunuş bulunmaktadır.

Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 6,6 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Svart krabba Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Noomi Rapace – Caroline
  • Erik Enge – Granvik
  • Dar Salim – Malik
  • Ardalan Esmaili – Karimi
  • Jakob Oftebro
  • Aliette Opheim
  • David Dencik

Kara Yengeç Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: